URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI MAʼMURIYATI VA INSTITUT BOSHLANG‘ICH KASABA UYUSHMA QO‘MITASI O‘RTASIDA 2023-2025-YILLAR UCHUN TUZILGAN JAMOA SHARTNOMASINI TASDIQLASHGA BAG‘ISHLANGAN KONFERENSIYA BO‘LIB O‘TDI
Yig‘ilishni Urganch davlat pedagogika instituti boshlang‘ich kasaba uyushmasi raisi G‘.Samandarov ochib berdi.
Konferensiyani olib borish uchun H.Sitmetov konferensiya raisi sifatida saylandi hamda kasaba uyushma tashkilotida hisobda turgan 225 nafar kasaba uyushma aʼzolari ishtirokida konferensiya o‘z ishini boshladi.
Ishchi rayosat tarkibiga quyidagi nomzodlar kiritildi:
1. J.R.Yarmetov — UrDPI rektori v.v.b.
2. M.R.Raximova — Ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi Xorazm viloyati bo‘yicha ma’sul tashkilotchisi
3. H.R.Sitmetov — konferensiya raisi
4. G‘.Z.Samandarov — Institut boshlang‘ich kasaba uyushma qo‘mitasi raisi
5. A.J.Atajanova — Institut xotin-qizlar qo‘mitasi raisi
Oliygohimizning hurmatli mehmoni Taʼlim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi Xorazm viloyati bo‘yicha masʼul tashkilotchisi Muyassar Rajabboyevna Raximova ham ishtirok etdi va jamoat shartnomasi hamda mehnat shartnomasining o‘ziga xos jihatlari, xodim va rahbar, shu bilan birgalikda, xodim va kasaba uyushmasi o‘rtasidagi munosabatlar kabi muhim masalalar yuzasidan batafsil fikr-mulohazalarini bayon qildi.
UrDPI rektor v.v.b. J.R.Yarmetov nutq so‘zlab, inson sha'ni va qadr-qimmati, xususan, pedagog xodimlarning sharafli kasbidagi mashaqqatlar va bunda kasaba uyushmasining o‘rniga alohida to‘xtalib o‘tdi.
Xodimlar va talabalarning mehnatini muhofaza qilish va xavfsizlik texnikasini ta’minlash ishlari bo‘yicha 2023-yil uchun tuzilgan bitimni tasdiqlash bo‘yicha institut Fuqaro va mehnat muhofazasi bo‘limi mutaxassisi B.Bekchanov so‘zga chiqdi.
Qaror qo‘shimcha va o‘zgartirishlar orqali ovoz berish yo‘li bilan tasdiqlandi.
urspi.uz; URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI MAʼMURIYATI VA INSTITUT BOSHLANG‘ICH KASABA UYUSHMA QO‘MITASI O‘RTASIDA 2023-2025-YILLAR UCHUN TUZILGAN JAMOA SHARTNOMASINI TASDIQLASHGA BAG‘ISHLANGAN KONFERENSIYA BO‘LIB O‘TDI

МЕЖДУ АДМИНИСТРАЦИЕЙ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА И ПЕРВИЧНЫМ ПРОФСОЮЗНЫМ КОМИТЕТОМ ИНСТИТУТА СОСТОЯЛАСЬ КОНФЕРЕНЦИЯ, ПОСВЯЩЕННАЯ УТВЕРЖДЕНИЮ КОЛЛЕКТИВНОГО ДОГОВОРА НА 2023-2025 ГОДЫ
Собрание возглавил председатель первичного профсоюза Ургенчского государственного педагогического института Г.Самандаров.
Для проведения конференции H.Ситметов был избран председателем Конференции, и конференция начала свою работу с участием 225 членов профсоюза, состоящих на учете в профсоюзной организации.
В состав рабочего президиума вошли следующие кандидаты:
1. Ж.Р.Ярметов-в.и.о.ректора УрГПИ.
2. M.Р.Рахимова-ответственный организатор Республиканского совета профсоюза работников образования и науки по Хорезмской области
3. Х.Р.Ситметов-председатель конференции
4. Г.З.Самандаров-председатель первичного профсоюзного комитета Института
5. A.Ж.Атажанова-председатель Комитета женщин института                                                                                                                                 Почетный гость нашего вуза ответственный организатор по Хорезмской области Республиканского совета профсоюза работников образования и науки Рахимова Муяссар Раджаббаевна также приняла участие и подробно рассказала о таких важных вопросах, как особенности общественного договора и трудового договора, отношения между работником и руководителем, а также между работником и профсоюзом.
В.И.О. ректора УрГПИ Ж.Ярметов, выступая с речью, особо остановился на человеческой чести и достоинстве, в частности, о значимости  работы профсоюза, который может решить многие трудности, возникающие  в почетной профессии педагогов.
Выступил также специалист отдела по охране труда и гражданина Б.Бекчанов на тему "Об утверждении договора на 2023 год по работам по охране труда и технике безопасности работников и обучающихся института".