Bugun O’zbekiston Kasaba uyushmalari Federasiyasi Xorazm viloyat Kengashining IX hisobot saylov konferensiyasi bo’lib o’tdi.
Anjuman ishida Xorazm viloyati hokimi Jo’rabek Raximov ishtirok etdi va so’zga chiqdi. Anjuman davomida o’tgan yillar davomida kasaba uyushma tashkilotlari tomonidan fuqarolarni ijtimoiy qo’llab-quvvatlash, mehnat va dam olish huquqlarini kafolatlash borasida amalga oshirilgan ishlar va yirik loyihalar bo’yicha hisobotlar tinglandi. Anjuman davomida Kasaba uyushmalari Federatsiyasining Xorazm viloyati Kengashi raisi va rais o’rinbosarini saylash to’g’risida qarorlar qabul qilindi.
Anjumanda Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova delegat sifatida ishtirok etdi va fikr-mulohazalari yuzasidan so’zga chiqdi.

Today, the 9th reporting and election conference of the Khorezm Regional Council of the Federation of Trade Unions of Uzbekistan was held.
The governor of Khorezm region, Jurabek Rakhimov, took part in the conference and delivered a speech. During the event, reports were presented on the work carried out by trade union organizations in recent years in the field of social support for citizens, guaranteeing labor and rest rights, as well as the implementation of major projects.
Decisions were made to elect the chairperson and deputy chairperson of the Khorezm Regional Council of the Federation of Trade Unions.
The rector of Urgench State Pedagogical Institute, Feruza Madraximova, participated in the conference as a delegate and shared her opinions and suggestions.