Bugun O’zbekiston Kasaba uyushmalari Federasiyasi Xorazm viloyat Kengashining IX hisobot saylov konferensiyasi bo’lib o’tdi.
Anjuman ishida Xorazm viloyati hokimi Jo’rabek Raximov ishtirok etdi va so’zga chiqdi. Anjuman davomida o’tgan yillar davomida kasaba uyushma tashkilotlari tomonidan fuqarolarni ijtimoiy qo’llab-quvvatlash, mehnat va dam olish huquqlarini kafolatlash borasida amalga oshirilgan ishlar va yirik loyihalar bo’yicha hisobotlar tinglandi. Anjuman davomida Kasaba uyushmalari Federatsiyasining Xorazm viloyati Kengashi raisi va rais o’rinbosarini saylash to’g’risida qarorlar qabul qilindi.
Anjumanda Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova delegat sifatida ishtirok etdi va fikr-mulohazalari yuzasidan so’zga chiqdi.

Сегодня состоялась IX отчётно-выборная конференция Хорезмского областного совета Федерации профсоюзов Узбекистана.
В работе конференции принял участие хоким Хорезмской области Джурабек Рахимов и выступил с речью. В ходе мероприятия были заслушаны отчёты о работе, проделанной профсоюзными организациями за последние годы в сфере социальной поддержки граждан, гарантирования прав на труд и отдых, а также о реализации крупных проектов.
В рамках конференции были приняты решения о выборах председателя и заместителя председателя Хорезмского областного совета Федерации профсоюзов.
Ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова приняла участие в конференции в качестве делегата и выступила со своими мнениями и предложениями.