ROSSIYA FEDERATSIYASINING “COMMONDRUGESTVO SOCIETY 2023” XALQARO KO‘RGAZMA-TANLOVI VA O‘ZBEKISTON BADIIY AKADEMIYASINING TASVIRIY VA AMALIY SANʼAT FESTIVALI G‘OLIBI, ISTE’DODLI O‘QITUVCHIMIZ DILSHOD SHEROV “ASSALOM, XORAZM” TELEDASTURINING FAXRLI MEHMONI
Xabaringiz bor, iste’dodli o‘qituvchimiz, Filologiya va san’at fakulteti “San’atshunoslik” kafedrasi mudiri Dilshod Sherov, Rossiya Federatsiyasi, Udmurt Respublikasining Udmurt davlat universiteti (UdGU)da an’anaviy tarzda o‘tkaziladigan “COMMONDRUGESTVO_SOCIETY_2023” xalqaro ko‘rgazma-tanlovida ishtirok etdi hamda “I DARAJALI DIPLOM” bilan taqdirlandi.
Shuningdek, milliy sanʼatimizning avloddan-avlodga o‘tib kelayotgan boy merosi, bugungi salohiyati va rivojlanishini targ‘ib etish hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Badiiy akademiyasi  faoliyatini rivojlantirish va yanada takomillashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” 2017-yil 16-avgustdagi PQ-3219-son, “Tasviriy va amaliy sanʼat sohasi samaradorligini yanada oshirishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida” 2020-yil 21-apreldagi PQ-4688-son qarorlari ijrosi yuzasidan Badiiy akademiya hamda qator vazirlik, idoralar hamkorligida joriy yil 17-21-aprel kunlari respublikamiz bo‘ylab o‘tkazilgan Xalqaro anʼanaviy Tasviriy va amaliy sanʼat festivalida ham Dilshod Sherov “DIPLOM” bilan taqdirlandi.
“Assalom, Xorazm” musiqiy dam olish dasturida ushbu tanlovlar, ustozning ilmiy va ijodiy ishlari haqida so‘z  yuritiladi.

НАШ УВАЖАЕМЫЙ ПРЕПОДАВАТЕЛЬ, ЗАВЕДУЮЩИЙ КАФЕДРОЙ "ИСКУССТВОВЕДЕНИЕ" ФАКУЛЬТЕТА ФИЛОЛОГИИ И ИСКУССТВА ДИЛШОД ШЕРОВ ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ В ТРАДИЦИОННОМ МЕЖДУНАРОДНОМ КОНКУРСЕ "ОБЩЕСТВО_2023", ПРОХОДИВШЕМ В УДМУРТСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ УНИВЕРСИТЕТЕ РОССИИ, И БЫЛ УДОСТОЕН "ДИПЛОМА ПЕРВОЙ СТЕПЕНИ".
Кроме того, в целях популяризации и дальнейшего развития современного состояния и прогресса нашего национального искусства, а также в соответствии с постановлениями Президента Республики Узбекистан ПД-3219 от 16 августа 2017 г. "О дополнительных мерах по развитию и дальнейшему совершенствованию деятельности Академии художеств Узбекистана" и ПД-4688 от 21 апреля 2020 г, "О дополнительных мерах по повышению эффективности изобразительного и прикладного искусства" Академия художеств совместно с различными министерствами и ведомствами организовала с 17 по 21 апреля по всей стране Международный традиционный фестиваль изобразительного и прикладного искусства, где Дилшод Шеров также был удостоен "ДИПЛОМА" за свою научную и творческую деятельность.
В программе "Ассалом, Хорезм" обсуждались эти конкурсы и научные и творческие достижения преподавателя.