ROSSIYA FEDERATSIYASINING “COMMONDRUGESTVO SOCIETY 2023” XALQARO KO‘RGAZMA-TANLOVI VA O‘ZBEKISTON BADIIY AKADEMIYASINING TASVIRIY VA AMALIY SANʼAT FESTIVALI G‘OLIBI, ISTE’DODLI O‘QITUVCHIMIZ DILSHOD SHEROV “ASSALOM, XORAZM” TELEDASTURINING FAXRLI MEHMONI
Xabaringiz bor, iste’dodli o‘qituvchimiz, Filologiya va san’at fakulteti “San’atshunoslik” kafedrasi mudiri Dilshod Sherov, Rossiya Federatsiyasi, Udmurt Respublikasining Udmurt davlat universiteti (UdGU)da an’anaviy tarzda o‘tkaziladigan “COMMONDRUGESTVO_SOCIETY_2023” xalqaro ko‘rgazma-tanlovida ishtirok etdi hamda “I DARAJALI DIPLOM” bilan taqdirlandi.
Shuningdek, milliy sanʼatimizning avloddan-avlodga o‘tib kelayotgan boy merosi, bugungi salohiyati va rivojlanishini targ‘ib etish hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Badiiy akademiyasi  faoliyatini rivojlantirish va yanada takomillashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” 2017-yil 16-avgustdagi PQ-3219-son, “Tasviriy va amaliy sanʼat sohasi samaradorligini yanada oshirishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida” 2020-yil 21-apreldagi PQ-4688-son qarorlari ijrosi yuzasidan Badiiy akademiya hamda qator vazirlik, idoralar hamkorligida joriy yil 17-21-aprel kunlari respublikamiz bo‘ylab o‘tkazilgan Xalqaro anʼanaviy Tasviriy va amaliy sanʼat festivalida ham Dilshod Sherov “DIPLOM” bilan taqdirlandi.
“Assalom, Xorazm” musiqiy dam olish dasturida ushbu tanlovlar, ustozning ilmiy va ijodiy ishlari haqida so‘z  yuritiladi.

OUR ESTEEMED TEACHER, HEAD OF THE DEPARTMENT OF "ART STUDIES" AT THE FACULTY OF PHILOLOGY AND ART, DILSHOD SHEROV, PARTICIPATED IN THE TRADITIONAL "COMMONDRUGESTVO_SOCIETY_2023" INTERNATIONAL COMPETITION HELD AT THE UDMURT STATE UNIVERSITY IN RUSSIA AND WAS AWARDED THE "FIRST-CLASS DIPLOMA".
Furthermore, in order to promote and further develop the current state and progress of our national art, as well as in accordance with the Presidential Decree PD-3219 of August 16, 2017, "On Additional Measures to Develop and Further Improve the Activities of the Uzbekistan Academy of Arts" and PD-4688 of April 21, 2020, "On Additional Measures to Increase the Effectiveness of Visual and Applied Arts", the Academy of Arts, in collaboration with various ministries and agencies, organized the International Traditional Visual and Applied Arts Festival from April 17-21 throughout our country, where Dilshod Sherov was also honored with a "DIPLOMA" for his academic and creative work.
The program "Assalom, Khorezm" featured discussions about these competitions and the teacher's scholarly and creative achievements.