Urganch davlat pedagogika instituti Filologiya va tarix fakulteti talabasi Malika Matkarimova AQShda bo‘lib o‘tgan Study of the US Institutes for Young Women Leaders — ayol-qiz talabalar uchun mo‘ljallangan 5 haftalik akademik yetakchilik dasturini muvaffaqiyatli yakunladi.
Mazkur nufuzli dasturga butun respublika bo‘ylab 8000 nafardan ortiq nomzodlar orasidan atigi 4 nafar eng iqtidorli qizlar saralab olingan bo‘lib, Malika Matkarimova ularning safidan munosib o‘rin egalladi.
Dastur davomida ishtirokchilar yetakchilik, kommunikatsiya, gender tengligi, fuqarolik jamiyati kabi yo‘nalishlarda ma’ruzalar, seminarlar va amaliy mashg‘ulotlarda qatnashdilar.

Студентка УрГПИ успешно завершила программу лидерства в США!
Студентка факультета филологии и истории Урганчского государственного педагогического института Малика Маткаримова успешно завершила престижную 5-недельную академическую программу лидерства для девушек – Study of the US Institutes for Young Women Leaders, проходившую в США.
В рамках данной авторитетной программы из более чем 8000 претенденток по всей республике были отобраны всего 4 самые талантливые участницы, и Малика Маткаримова достойно вошла в их число.
В течение программы участницы посещали лекции, семинары и практические занятия по таким направлениям, как лидерство, коммуникация, гендерное равенство и гражданское общество.