URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI XOTIN-QIZLAR MASLAHAT KENGASHINING TASHABBUSI BILAN INSTITUT MIQYOSIDA O‘TKAZILGAN “MILLIY LIBOS – MA’NAVIYAT KO‘ZGUSI” KO‘RGAZMASI XORAZM TELEKANALI NIGOHIDA
Milliy liboslar kunida barcha institut professor-o‘qituvchilari, ishchi xizmatchilari, talaba-yoshlari faol ishtirok etdilar va qalbida milliylik ruhi ufurib turgan barchani ushbu ko‘rgazma tom ma'noda birlashtira oldi!
Albatta, millatning dunyoda mavjudligini ko‘rsatadigan milliy qadriyatlardan biri — bu millatning milliy liboslaridir!
O‘z milliyligini saqlab qola olmagan millat avlodlari jismonan mavjud bo‘lsahamki, ma'nan zabt etilgandir va u millat vaqtlar silsilasida yo‘qlikka mahkumdir!

ВЫСТАВКА "НАЦИОНАЛЬНОЕ ПЛАТЬЕ - ЗЕРКАЛО ДУХОВНОСТИ" ПРОВЕДЕНА НА УРОВНЕ ИНСТИТУТА ПО ИНИЦИАТИВЕ ЖЕНСКОГО КОНСУЛЬТАТИВНОГО СОВЕТА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА НА ТЕЛЕКАНАЛЕ ХОРАЗМ
Все профессора, преподаватели, сотрудники и студенты института приняли активное участие в Дне национальной одежды, и эта выставка смогла буквально объединить всех, в чьих сердцах живет дух национализма!
Безусловно, одной из национальных ценностей, показывающих присутствие нации в мире, являются национальные костюмы!
Даже если физически существуют потомки нации, которая не смогла сохранить свою национальность, духовно она побеждена, и эта нация обречена на исчезновение в цепи времен!