UrDPIDA “BIR TALABAGA – BIR LOYIHA” DASTURI DOIRASIDA INSTITUT LABORATORIYASIDA NAVBATDAGI AMALIY MASHG‘ULOT O‘TKAZILDI
UrDPIda “Bir talabaga – bir loyiha” dasturi doirasida institut laboratoriyasida navbatdagi amaliy mashg‘ulot o‘tkazildi
Mashg‘ulot davomida talabalar oddiy reaktivlar yordamida amaliy tajribalar, kimyoviy moddalarning xossalarini o‘rganish, laboratoriya asbob-uskunalari bilan ishlash ko‘nikmalarini mustahkamlab, ilmiy kuzatuvchanlik va tahliliy fikrlashni rivojlantirdilar.
Mashg‘ulotlar nafaqat nazariy bilimlarni amaliyotda sinovdan o‘tkazish, balki talabalarda ilmga bo‘lgan qiziqishni oshirish va mustaqil izlanishga undashda muhim ahamiyat kasb etadi.

В УрГПИ В РАМКАХ ПРОГРАММЫ «ОДИН СТУДЕНТ — ОДИН ПРОЕКТ» В ЛАБОРАТОРИИ ИНСТИТУТА ПРОШЛО ОЧЕРЕДНОЕ ПРАКТИЧЕСКОЕ ЗАНЯТИЕ.
В УрГПИ в рамках программы «Один студент — один проект» в лаборатории института прошло очередное практическое занятие.
В ходе занятия студенты, используя простые реактивы, проводили практические эксперименты, изучали свойства химических веществ и закрепляли навыки работы с лабораторным оборудованием, развивая при этом научную наблюдательность и аналитическое мышление.
Такие занятия играют важную роль не только в применении теоретических знаний на практике, но и в повышении интереса студентов к науке и их мотивации к самостоятельным исследованиям.