Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmon, qaror va farmoyishlari
Islohotlarni amalga oshirishda istiqbolli tashabbuslarni yanada qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-7632910
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining va O‘zbekiston Respublikasi hukumatining ayrim hujjatlariga o‘zgartirish kiritish, shuningdek, ba’zilarini o‘z kuchini yo‘qotgan deb hisoblash to‘g‘risida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-7637624
Davlat oliy ta’lim tashkilotlariga o‘qishga qabul qilishning davlat buyurtmasi parametrlarini tasdiqlash to‘g‘risida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-7636839
Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarorlari
Xotin-qizlarni tazyiq va zo‘ravonlikdan himoya qilish tizimi yanada takomillashtirilishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Xotin-qizlarni tazyiq va zo‘ravonlikdan himoya qilish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2020-yil 4-yanvardagi 3-son qaroriga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish haqida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-7630319
2025-2027-yillarda respublika va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlarda ichki nazorat tizimini yanada takomillashtirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-7632930
Mehnatni muhofaza qilishni boshqarish tizimini joriy etish to‘g‘risida
Havola: https://lex.uz/uz/pdfs/-7640822
Muvofiqlikni baholash organlarini akkreditatsiyadan o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi nizomga o‘zgartirishlar kiritish haqida
Havola: https://lex.uz/uz/docs/-7642526
“Ayollar daftari”, “Yoshlar daftari” va “Saxovat va ko‘mak” jamg‘armalari mablag‘lari hisobidan ijtimoiy yordam ko‘rsatish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida
Havola: https://lex.uz/uz/pdfs/-7645251
Mehnat normalarini ishlab chiqish va joriy qilish tartibi to‘g‘risidagi namunaviy nizomni tasdiqlash haqida
Havola: https://lex.uz/uz/pdfs/-7644846
Idoraviy normativ-huquqiy hujjat
Vazirliklar, idoralar va mahalliy davlat hokimiyati organlariga tegishli bo‘sh turgan davlat ko‘chmas mulk obyektlarini ularning roziligisiz ijaraga berish yoki sotish uchun savdoga chiqarish tartibi to‘g‘risidagi nizomga o'zgartirishlar kiritish haqida

ПОДРОБНО ОЗНАКОМЬТЕСЬ С НОРМАТИВНО-ПРАВОВЫМИ АКТАМИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН И ПОВЫШАЙТЕ СВОЮ ПРАВОВУЮ ГРАМОТНОСТЬ!
Указы, постановления и распоряжения Президента Республики Узбекистан:
• О дополнительных мерах по дальнейшей поддержке перспективных инициатив при реализации реформ
Ссылка
• О внесении изменений в некоторые документы Президента и Правительства Республики Узбекистан, а также признании некоторых утратившими силу
• Об утверждении параметров государственного заказа на приём в государственные учреждения высшего образования
Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан:
• О внесении изменений и дополнений в Постановление Кабинета Министров от 4 января 2020 года № 3 «О мерах по совершенствованию системы защиты женщин от притеснений и насилия»
• Об утверждении концепции по дальнейшему совершенствованию системы внутреннего контроля в республиканских и местных органах исполнительной власти на 2025–2027 годы
• О внедрении системы управления охраной труда
• О внесении изменений в Положение о порядке аккредитации органов по оценке соответствия
• О мерах по совершенствованию системы предоставления социальной помощи за счёт средств фондов «Женская тетрадь», «Молодёжная тетрадь» и «Щедрость и поддержка»
• Об утверждении примерного положения о порядке разработки и внедрения норм труда
Ведомственный нормативно-правовой акт:
• О внесении изменений в Положение о порядке выставления на торги для аренды или продажи без согласия соответствующих органов объектов государственной недвижимости, находящихся в ведении министерств, ведомств и местных органов государственной власти