Urganch davlat pedagogika instituti talaba-yoshlari o‘rtasida bo‘lib o‘tgan oshpazlar tanlovi institut jamoasiga yuqori kayfiyat va pozitiv energiya ulashdi.
Talabalar o‘zbek milliy taomi bo‘lgan osh tayyorlashdi. Ertalabdan boshlangan tayyorgarlikdan keyin talaba-yoshlar o‘z oshpazlik mahoratini namoyon qilishgan holda bir-biridan totli bo‘lgan oshlarni tayyorlashdi va tanlov so‘ngida zo‘r ishtiyoq bilan harakat qilishgan, natijalarga intiq turgan ishtirokchilar UrDPI rektori v.v.b. Jumanazar Yarmetov raisligidagi hakamlar hay’ati tomonidan munosib baholanib I, II va III o‘rin sohiblari diplom va esdalik sovg‘alari bilan hamda faol ishtirok etgan talabalar tashakkurnomalar bilan taqdirlandilar.
Aslida institutimiz miqyosidagi talaba-yigitlar oʻrtasida oʻtkazilishi rejalashtirilgan oshpazlar tanlovida talaba-qizlarimiz, professor-oʻqituvchilarimiz ham ishtirok qilish tashabbusi bilan chiqdilar va milliy taomimiz – OSH BARCHANI BIR MAQSAD, BIR DASTURXON, QOLAVERSA, SHIRIN DIYDOR VA MEHR ATROFIDA YANADA BIRLASHTIRDI!

The competition for teachers held among the students of Urgench State Pedagogical Institute created a high level of excitement and positive energy within the institute community.
The students were preparing dishes that were part of Uzbek national cuisine. After the preparation process started in the morning, the students were training each other in their cooking skills and working hard with great enthusiasm during the competition. The participants who showed their best efforts during the competition were evaluated by the jury of the institute, chaired by the rector of UrDPI Jumanazar Yarmetov, and the winners of first, second and third places were awarded diplomas and certificates of appreciation, as well as the active participants were thanked with gratitude letters.
In fact, our institute's male and female students, professors and teachers participated in the competition organized according to the plan, with the aim of bringing everyone together under one goal, one plan, in a friendly and welcoming atmosphere, which further strengthened our national cuisine - OSH and brought everyone closer together!