UrDPIDA TALABALAR TURAR JOYLARI VA IJARA XONADONLARI BO‘YICHA MA’LUMOTLAR MARKAZLARI FAOLIYAT OLIB BORMOQDA
UrDPIda Talabalar turar joylari va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazlari faoliyat olib bormoqda
Urganch davlat pedagogika institutida 2025/2026-o‘quv yiliga talabalarni munosib kutib olish, o‘quv yilining dastlabki kunlarida talabalarni turar joy bilan tezkor ta’minlash maqsadida joriy yilning 1-avgust sanasidan boshlab “Dolzarb 40 kunlik” doirasida Talabalar turar joylari va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazlari faoliyat olib bormoqda.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 1-avgustdagi 279-sonli buyrug‘i ijrosi
Markazlarda mas’ul xodimlar hamda institutning volontyorlar jamoasi tomonidan murojaatchilar uchun kerakli maʼlumotlar berib borilmoqda.

AT UrSPI, INFORMATION CENTERS ON STUDENT DORMITORIES AND RENTAL HOUSING ARE OPERATING.
In order to properly welcome students for the 2025/2026 academic year and to quickly provide them with accommodation in the first days of study, starting from August 1 of this year, within the framework of the “Relevant 40 Days” project, information centers on student dormitories and rental housing have been launched at Urgench State Pedagogical Institute.
In accordance with Order No. 279 of the Minister of Higher Education, Science and Innovation dated August 1, 2025, responsible staff members and the institute’s volunteer team are providing visitors with the necessary information at these centers.