UrDPIDA TALABALAR TURAR JOYLARI VA IJARA XONADONLARI BO‘YICHA MA’LUMOTLAR MARKAZLARI FAOLIYAT OLIB BORMOQDA
UrDPIda Talabalar turar joylari va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazlari faoliyat olib bormoqda
Urganch davlat pedagogika institutida 2025/2026-o‘quv yiliga talabalarni munosib kutib olish, o‘quv yilining dastlabki kunlarida talabalarni turar joy bilan tezkor ta’minlash maqsadida joriy yilning 1-avgust sanasidan boshlab “Dolzarb 40 kunlik” doirasida Talabalar turar joylari va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazlari faoliyat olib bormoqda.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 1-avgustdagi 279-sonli buyrug‘i ijrosi
Markazlarda mas’ul xodimlar hamda institutning volontyorlar jamoasi tomonidan murojaatchilar uchun kerakli maʼlumotlar berib borilmoqda.

В УрГПИ работают информационные центры по вопросам студенческих общежитий и арендного жилья.
В целях достойного приёма студентов к 2025/2026 учебному году и оперативного обеспечения их жильём в первые дни учёбы, с 1 августа текущего года в Ургенчском государственном педагогическом институте в рамках проекта «Актуальные 40 дней» начали работать информационные центры по вопросам студенческих общежитий и арендного жилья.
Во исполнение приказа министра высшего образования, науки и инноваций № 279 от 1 августа 2025 года, в центрах ответственные сотрудники и команда волонтёров института предоставляют заявителям необходимую информацию.