Bugun, 7-avgust kuni, Urganch davlat pedagogika instituti mas’ullari hamda bitiruvchi yoshlari “Karyera kuni” doirasida viloyat bitiruvchi talabalari va yoshlari uchun tashkil etilgan Mehnat yarmarkasida ishtirok etdilar. Yarmarka doirasida tashkilotlar tomonidan koʻrgazmalar ham tashkil etildi.
Xorazm viloyati Bosh prokuraturasi va OTMlar hamkorligida tashkil etilgan mazkur bo'sh ish o'rinlari yarmarkasida yarmarkada mingga yaqin tashkilot va korhonalar tomonidan 3700 dan ortiq boʻsh ish oʻrinlari taklif etildi.
Tashkil etilgan mazkur tadbirdan maqsad bitiruvchilarning mehnat bozoriga integratsiyasini kuchaytirish, shuningdek, oliy ta’lim muassasalari bilan ish beruvchilar o‘rtasida samarali muloqot maydonini yaratish orqali yoshlarni ish bilan ta’minlash imkoniyatlarini kengaytirishdan iborat.

Выпускники УрГПИ участвуют в ярмарке вакансий.
Сегодня, 7 августа, представители и выпускники Ургенчского государственного педагогического института в рамках «Дня карьеры» приняли участие в ярмарке вакансий, организованной для выпускников вузов и молодежи области. В рамках ярмарки также были организованы выставки от различных организаций.
На данной ярмарке вакансий, проведенной в сотрудничестве прокуратуры Хорезмской области и высших учебных заведений, около тысячи организаций и предприятий предложили свыше 3700 вакантных рабочих мест.
Цель проведения данного мероприятия — усилить интеграцию выпускников в рынок труда, а также расширить возможности трудоустройства молодежи посредством создания эффективной площадки для диалога между высшими учебными заведениями и работодателями.