UrDPI O‘QITUVCHISI ROSSIYA DAVLAT GUMANITAR UNIVERSITETIDA MALAKA OSHIRMOQDA
Xabaringiz bor, 2024-yilning yanvar oyida Urganch davlat pedagogika instituti hamda Rossiya Federatsiyasi Fan va oliy ta'lim vazirligi huzuridagi Rossiya davlat gumanitar universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolangan edi. Hozirda mazkur memorandum doirasida bir qator hamkorliklar amalga oshirilib kelinmoqda.
Xususan, Urganch davlat pedagogika instituti vakili Yunusxo‘jayev Habibulla Zafar o‘g‘li 2025-yil 27-iyuldan 10-avgustgacha mazkur universitetda bo‘lib o‘tayotgan “Yozgi institut” xalqaro loyihasi ishtirokchilarining malaka oshirish dasturida ishtirok etmoqda.
Dastur quyidagilarni o‘z ichiga olgan:
yetakchi rossiyalik gumanitar olimlar ishtirokida ma’ruzalar, seminarlar, davra suhbatlari va master-klasslar;
Moskva davlat universitetining tarix fakulteti, Tver davlat universiteti, Tula davlat pedagogika universiteti kabi hamkor oliygohlarda amaliy mashg‘ulotlar;
Moskvadagi tarixiy obidalar va muzeylarga tashrif, Tver va Tula shaharlariga ekskursiyalar, madaniy-tanishtiruv tadbirlari.
Bugun ishtirokchilarga RDGU tomonidan malaka oshirish guvohnomasi va hamkor oliygohlar tomonidan stajirovka sertifikatlari taqdim etildi.
Endilikda “Yozgi institut” xalqaro loyihasi o'z ishini tarixiy obidalar bo'ylab sayohatlar bilan davom qildiradi. Bizni kuzatishda davom eting.

Преподаватель УрГПИ проходит стажировку в Российском государственном гуманитарном университете.
Как известно, в январе 2024 года между Ургенчским государственным педагогическим институтом и Российским государственным гуманитарным университетом при Министерстве науки и высшего образования Российской Федерации был подписан меморандум о сотрудничестве. В настоящее время в рамках данного меморандума реализуется ряд совместных проектов.
В частности, представитель Ургенчского государственного педагогического института Юнусходжаев Хабибулла Зафар угли с 27 июля по 10 августа 2025 года участвует в программе повышения квалификации участников международного проекта «Летний институт», проходящего в данном университете.
лекции, семинары, круглые столы и мастер-классы с участием ведущих российских учёных-гуманитариев;
практические занятия в партнёрских вузах, таких как исторический факультет Московского государственного университета, Тверской государственный университет, Тульский государственный педагогический университет;
посещение исторических памятников и музеев в Москве, экскурсии в города Тверь и Тула, культурно-просветительские мероприятия.
Сегодня участникам были вручены удостоверения о повышении квалификации от РГГУ и сертификаты о стажировке от партнёрских вузов.
Теперь международный проект «Летний институт» продолжит свою работу с экскурсиями по историческим памятникам. Следите за нашими новостями!