UrDPI KENGASHINING 2025/2026-O‘QUV YILIDAGI BIRINCHI YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI
Avval xabar berganimizdek, Kengash avvalida ilmiy diplomlar bilan taqdirlanishlar hamda yangi tayinlovlar tanishtirilganidan so’ng, kun tartibidagi asosiy masalalarga o’tildi.
Xususan, kun tartibida institut Kengashi aʼzolari tarkibiga o‘zgartirish kiritish, Kengash ish rejasini muhokama qilish va tasdiqlash, yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik va o‘quv-meʼyoriy hujjatlarni tasdiqlash, professor-o‘qituvchilarning faoliyatini o‘rganish mezonini qayta ko‘rib chiqish va tasdiqlash, institut talabalariga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash kabi masalalar yuzasidan hisobot va axborotlar tinglandi.
Yakunda institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan qator darslik va o‘quv qo‘llanmalar Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining muvofiqlashtiruvchi Kengashiga tavsiya qilindi.

СОСТОЯЛОСЬ ПЕРВОЕ ЗАСЕДАНИЕ СОВЕТА УрГПИ В 2025/2026 УЧЕБНОМ ГОДУ.
Как мы сообщали ранее, в начале заседания были вручены научные дипломы и представлены новые назначения, после чего участники перешли к рассмотрению основных вопросов повестки дня.
В частности, обсуждались и утверждались следующие вопросы: внесение изменений в состав членов Совета института, обсуждение и утверждение плана работы Совета, подготовка к новому учебному году и утверждение учебно-нормативных документов, пересмотр и утверждение критериев изучения деятельности профессорско-преподавательского состава, предоставление и перераспределение грантов для студентов института.
В завершение были рекомендованы к рассмотрению в Координационный совет Министерства высшего образования, науки и инноваций ряд учебников и учебных пособий, подготовленных профессорско-преподавательским составом института.