UrDPI KENGASHINING 2025/2026-O‘QUV YILIDAGI BIRINCHI YIG‘ILISHI BO‘LIB O‘TDI
Avval xabar berganimizdek, Kengash avvalida ilmiy diplomlar bilan taqdirlanishlar hamda yangi tayinlovlar tanishtirilganidan so’ng, kun tartibidagi asosiy masalalarga o’tildi.
Xususan, kun tartibida institut Kengashi aʼzolari tarkibiga o‘zgartirish kiritish, Kengash ish rejasini muhokama qilish va tasdiqlash, yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik va o‘quv-meʼyoriy hujjatlarni tasdiqlash, professor-o‘qituvchilarning faoliyatini o‘rganish mezonini qayta ko‘rib chiqish va tasdiqlash, institut talabalariga grantlarni taqdim etish va qayta taqsimlash kabi masalalar yuzasidan hisobot va axborotlar tinglandi.
Yakunda institut professor-o‘qituvchilari tomonidan tayyorlangan qator darslik va o‘quv qo‘llanmalar Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligining muvofiqlashtiruvchi Kengashiga tavsiya qilindi.

THE FIRST MEETING OF THE UrSPI COUNCIL FOR THE 2025/2026 ACADEMIC YEAR WAS HELD.
As reported earlier, the meeting began with the awarding of academic diplomas and the introduction of new appointments, after which the participants proceeded to the main items on the agenda.
In particular, the following issues were discussed and approved: amendments to the composition of the Institute Council members, discussion and approval of the Council’s work plan, preparations for the new academic year and approval of academic-regulatory documents, revision and approval of criteria for evaluating the activities of the teaching staff, allocation and redistribution of grants for institute students.
At the end of the meeting, a number of textbooks and teaching aids prepared by the institute’s faculty members were recommended to the Coordinating Council of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation.