Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2023-yil 6-martdagi 44-sonli buyrug‘iga asosan Urganch davlat pedagogika instituti rektori v.v.b. Jumanazar Yarmetov, Ishlar boshqarmasi boshlig‘i Ikrom Samandarov, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i Doniyor Xudoyberganov  Xonqa pedagogika kollejiga tashrif buyurib, kollej rahbariyati, o‘qituvchilari hamda talabalari bilan uchrashdilar, kollejning pedagogik jamoasi bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrif davomida  kollej talabalari uchun institut o‘qituvchilari tomonidan bepul chet tillarini o‘qitish kurslarining tashkil qilinishi,  besh muhim tashabbus doirasida fan, sport, badiiy havaskorlik, kitobxonlik kabi ko‘plab jabhalarda ilmiy-metodik yordam ko‘rsatish kabi masalalar yuzasidan  fikr-mulohazalar bayon qilindi,  savol-javoblar bo‘lib o‘tdi.
Shuningdek, kollejning o‘quv-me'yoriy hujjatlari va moddiy texnika bazasi o‘rganildi.
Yangi pedagogik texnologiyalardan foydalangan holda pedagog kadrlar uchun o‘quv seminarlar va mahorat darslari tashkil qilishga, pedagog xodimlarning darslarini tahlil qilish, yutuq va kamchiliklari bo‘yicha uslubiy ko‘rsatmalar berish to‘g‘risida kelishib olindi.
Albatta, ILM — ta'lim muassasalarini, insonlarni ezgulik yo‘lida birlashtiruvchi, kelajak bunyodkori bo‘lgan yoshlarni eng to‘g‘ri yo‘lga boshlovchi JUDA KATTA KUCH!
urspi.uz;PROFESSIONAL TA’LIM MUASSASALARINI METODIK VA ILMIY JIHATDAN QO‘LLAB-QUVVATLASH TO‘G‘RISIDAGI OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRINING  2023-YIL 6-MARTDAGI 44-SONLI BUYRUG‘IGA ASOSAN
urspi.uz;PROFESSIONAL TA’LIM MUASSASALARINI METODIK VA ILMIY JIHATDAN QO‘LLAB-QUVVATLASH TO‘G‘RISIDAGI OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRINING  2023-YIL 6-MARTDAGI 44-SONLI BUYRUG‘IGA ASOSANUrDPI Matbuot xizmati

IN ACCORDANCE WITH THE ORDER OF THE MINISTER OF HIGHER EDUCATION, SCIENCE AND INNOVATION ON METHODOLOGICAL AND SCIENTIFIC SUPPORT FOR PROFESSIONAL EDUCATIONAL INSTITUTIONS NO. 44 OF MARCH 6, 2023
Pursuant to the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation No. 44 dated March 6, 2023, the Rector of Urgench State Pedagogical Institute Acting Rector Jumanazar Yarmetov, Head of Youth Affairs Department Ikrom Samandarov, Head of Youth, Spirituality and Education Department Daniyer Khudoyberganov visited Khanki Pedagogical College and met with the management, teachers and students of the college and got acquainted with the teaching staff of the college.
During the visit the teachers of the institute gave feedback on such issues as organizing free foreign language courses for college students, providing scientific and methodological support in many areas such as science, sports, art hobby, reading within the framework of five important initiatives.
The training and regulatory documents and material and technical facilities of the college were also studied.
It was agreed to organize training seminars and master classes for teachers on new pedagogical technologies, to analyze teachers' lessons, to give methodological guidance on achievements and shortcomings.
Undoubtedly, SCIENCE is a huge force that unites educational institutions, people who follow the path of good, and directs young people who are the creators of the future to the right path!