Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2023-yil 6-martdagi 44-sonli buyrug‘iga asosan Urganch davlat pedagogika instituti rektori v.v.b. Jumanazar Yarmetov, Ishlar boshqarmasi boshlig‘i Ikrom Samandarov, Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i Doniyor Xudoyberganov  Xonqa pedagogika kollejiga tashrif buyurib, kollej rahbariyati, o‘qituvchilari hamda talabalari bilan uchrashdilar, kollejning pedagogik jamoasi bilan yaqindan tanishdilar.
Tashrif davomida  kollej talabalari uchun institut o‘qituvchilari tomonidan bepul chet tillarini o‘qitish kurslarining tashkil qilinishi,  besh muhim tashabbus doirasida fan, sport, badiiy havaskorlik, kitobxonlik kabi ko‘plab jabhalarda ilmiy-metodik yordam ko‘rsatish kabi masalalar yuzasidan  fikr-mulohazalar bayon qilindi,  savol-javoblar bo‘lib o‘tdi.
Shuningdek, kollejning o‘quv-me'yoriy hujjatlari va moddiy texnika bazasi o‘rganildi.
Yangi pedagogik texnologiyalardan foydalangan holda pedagog kadrlar uchun o‘quv seminarlar va mahorat darslari tashkil qilishga, pedagog xodimlarning darslarini tahlil qilish, yutuq va kamchiliklari bo‘yicha uslubiy ko‘rsatmalar berish to‘g‘risida kelishib olindi.
Albatta, ILM — ta'lim muassasalarini, insonlarni ezgulik yo‘lida birlashtiruvchi, kelajak bunyodkori bo‘lgan yoshlarni eng to‘g‘ri yo‘lga boshlovchi JUDA KATTA KUCH!
urspi.uz;PROFESSIONAL TA’LIM MUASSASALARINI METODIK VA ILMIY JIHATDAN QO‘LLAB-QUVVATLASH TO‘G‘RISIDAGI OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRINING  2023-YIL 6-MARTDAGI 44-SONLI BUYRUG‘IGA ASOSAN
urspi.uz;PROFESSIONAL TA’LIM MUASSASALARINI METODIK VA ILMIY JIHATDAN QO‘LLAB-QUVVATLASH TO‘G‘RISIDAGI OLIY TA’LIM, FAN VA INNOVATSIYALAR VAZIRINING  2023-YIL 6-MARTDAGI 44-SONLI BUYRUG‘IGA ASOSANUrDPI Matbuot xizmati

В СООТВЕТСТВИИ С ПРИКАЗОМ МИНИСТРА ВЫСШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ, НАУКИ И ИННОВАЦИЙ О МЕТОДИЧЕСКОЙ И НАУЧНОЙ ПОДДЕРЖКЕ ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ УЧРЕЖДЕНИЙ № 44 ОТ 6 МАРТА 2023 ГОДА
Во исполнение приказа Министра высшего образования, науки и инноваций № 44 от 6 марта 2023 года ректор Ургенчского государственного педагогического института в.и.о. Джуманазар Ярметов, начальник отдела по делам молодежи Икром Самандаров, начальник отдела по работе с молодежью, духовности и просвещения Даниер Худойберганов посетили Ханкинский педагогический колледж и встретился с руководством, преподавателями и студентами колледжа, близко познакомился с педагогическим коллективом колледжа .
В ходе визита преподаватели института дали обратную связь по таким вопросам, как организация бесплатных курсов иностранных языков для студентов колледжей, оказание научно-методической поддержки во многих областях, таких как наука, спорт, художественное увлечение, чтение в рамках пяти важных инициатив. разъяснения, вопросы и ответы.
Также были изучены учебно-нормативные документы и материально-техническая база колледжа.
Условлено организовать обучающие семинары и мастер-классы для педагогов по новым педагогическим технологиям, проанализировать уроки педагогов, дать методические указания о достижениях и недостатках.
Безусловно, НАУКА – это ОГРОМНАЯ СИЛА, которая объединяет образовательные учреждения, людей, идущих по пути добра, и направляет на правильный путь молодых людей, являющихся творцами будущего!