ASSALOMU ALAYKUM, QADRLI YURTDOSHLAR! SIZLARNI ENG ULUG‘ VA ENG AZIZ BAYRAM — O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI MUSTAQILLIGINING 34 YILLIGI BILAN URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI JAMOASI NOMIDAN SAMIMIY MUBORAKBOD ETAMIZ!
Assalomu alaykum, qadrli yurtdoshlar!
Sizlarni eng ulug‘ va eng aziz bayram — O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 34 yilligi bilan Urganch davlat pedagogika instituti jamoasi nomidan samimiy muborakbod etamiz!
Istiqlol ayyomi — xalqimizning azaliy orzusi ushalgan tarixiy kundir.
Bugun biz ham oliygohimiz jamoasi bilan oliy ta’lim tizimidagi faoliyatimiz orqali Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, Yangi O‘zbekistonni barpo etish, Uchinchi Renessansga mustahkam poydevor qo‘yish yo‘lida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlarga kamarbasta bo‘lib kelmoqdamiz.
Yurtimizda istiqlol keng tantana qilinayotgan ushbu quvonchli kunda barcha yurtdoshlarimizni Mustaqillik bayrami bilan qutlab, Vatan ravnaqi, yurt taraqqiyoti va xalq farovonligi yo‘lida olib borilayotgan ishlarda zafarlar tilaymiz!
Aziz do‘stlar, qalbingizni quvonch, oilangizni shod-u xurramlik, xonadoningizni qut-baraka aslo tark etmasin! Yurtimiz tinch, osmonimiz musaffo bo‘lsin!

УВАЖАЕМЫЕ СООТЕЧЕСТВЕННИКИ! ОТ ИМЕНИ КОЛЛЕКТИВА УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА СЕРДЕЧНО ПОЗДРАВЛЯЕМ ВАС С САМЫМ ВЕЛИКИМ И САМЫМ ДОРОГИМ ПРАЗДНИКОМ — 34-Й ГОДОВЩИНОЙ НЕЗАВИСИМОСТИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН!
Уважаемые соотечественники!
От имени коллектива Ургенчского государственного педагогического института сердечно поздравляем вас с самым великим и самым дорогим праздником — 34-й годовщиной независимости Республики Узбекистан!
Праздник независимости — это исторический день, когда осуществилась вековая мечта нашего народа.
Сегодня мы, вместе с коллективом нашего вуза, через деятельность в системе высшего образования, вносим вклад в укрепление независимости Родины, строительство Нового Узбекистана, а также в создание прочного фундамента для Третьего Ренессанса, принимая активное участие в масштабных реформах.
В этот радостный день, когда по всей нашей стране широко отмечается независимость, искренне поздравляем всех соотечественников с праздником и желаем успехов в делах во имя процветания Родины, развития страны и благополучия народа!
Дорогие друзья, пусть ваши сердца всегда будут полны радости, ваши семьи — счастья, а ваши дома — изобилия и благодати! Пусть в нашей стране царят мир и спокойствие, а небо всегда будет чистым!