REKTOR TALABALAR TURAR JOYIGA QORAQALPOGʻISTONDAN VA BOSHQA VILOYATLARDAN KELIB JOYLASHGAN TALABALAR BILAN UCHRASHDI
Rektor Talabalar turar joyiga Qoraqalpogʻistondan va boshqa viloyatlardan kelib joylashgan talabalar bilan uchrashdi
Bugun, 1-sentabr kuni Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova yangi oʻquv yili oldidan Talabalar turar joyiga Qoraqalpogʻistondan va boshqa viloyatlardan kelib joylashgan talabalar bilan uchrashdi hamda ular bilan samimiy muloqot qildi.
Ma’lumot uchun, 2025-2026-oʻquv yilida oʻqish jarayonlari 3-sentabrdan boshlanadi.
Shuningdek, hozirda Talabalar turar joyida yashash istagidagi yoshlar uchun arizalarni yuborish jarayonlari davom etmoqda. Arizalar qabuli 1-avgustdan boshlab o‘quv yili yakuniga qadar davom etadi. 2025/2026-o‘quv yilida OTM 1-bosqichiga tavsiya etilgan abituriyentlar uchun ham joylar tartib asosida ajratilmoqda.

THE RECTOR MET WITH STUDENTS FROM KARAKALPAKSTAN AND OTHER REGIONS WHO ARE RESIDING IN THE STUDENT DORMITORY.
The Rector met with students from Karakalpakstan and other regions residing in the student dormitory
Today, September 1, the Rector of Urgench State Pedagogical Institute, Feruza Madraximova, met with students from Karakalpakstan and other regions who are living in the student dormitory and had a sincere conversation with them.
For reference: in the 2025/2026 academic year, classes will begin on September 3.
At the same time, the application process for students wishing to live in the student dormitory is still ongoing. Applications are accepted from August 1 until the end of the academic year. In the 2025/2026 academic year, dormitory places are also being allocated in an orderly manner for applicants admitted to the 1st year of the university.