UrDPIDA “JAHOLATGA QARSHI MA’RIFAT BILAN KURASH” HAMDA “INSON QADRI VA HUQUQLARINING USTUVORLIGI – TARAQQIYOT POYDEVORI” MAVZULARIDA DAVRA SUHBATI TASHKIL ETILDI
UrDPIda “Jaholatga qarshi ma’rifat bilan kurash” hamda “Inson qadri va huquqlarining ustuvorligi – taraqqiyot poydevori” mavzularida davra suhbati tashkil etildi
Bugun Urganch davlat pedagogika institutida Respublika din ishlari bo‘yicha qo‘mitaning bosh mutaxassisi O.Vayisov, Xorazm viloyati IIB xodimi A.Xudoyberganov ishtirokida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda jamiyat taraqqiyotida inson omili va uning qadriyatlarini yuksaltirish, yoshlarni turli yot g‘oyalar, zararli axborot oqimlari va ma’naviy tahdidlardan asrash, ilm-ma’rifatning hayotimizdagi o‘rni haqida so‘z yuritildi.

В УРГПИ БЫЛ ОРГАНИЗОВАН КРУГЛЫЙ СТОЛ НА ТЕМЫ: «БОРЬБА С НЕВЕЖЕСТВОМ ЧЕРЕЗ ПРОСВЕЩЕНИЕ» И «ПРЕВАЛИРОВАНИЕ ЧЕЛОВЕЧЕСКОГО ДОСТОИНСТВА И ПРАВ — ОСНОВА РАЗВИТИЯ»
Ургенчском государственном педагогическом институте был организован круглый стол на темы: «Борьба с невежеством через просвещение» и «Приоритет человеческого достоинства и прав — основа прогресса».
Сегодня в УрГПИ состоялся круглый стол с участием главного специалиста Комитета по делам религий Республики О. Вайисова и сотрудника УВД Хорезмской области А. Худойберганова.
На мероприятии обсуждались такие вопросы, как роль человеческого фактора и ценностей в развитии общества, защита молодежи от чуждых идей, вредных информационных потоков и духовных угроз, а также значение науки и просвещения в нашей жизни.