BUXORO DAVLAT UNIVERSITETI VA URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI O‘RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Buxoro davlat universiteti va Urganch davlat pedagogika instituti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Xabaringiz bor, Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova rahbarligida institut talabalari Buxoro davlat universitetiga tashrif buyurdi hamda universitet huzuridagi Qatag‘on qurbonlari xotirasi muzeyi faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Muzeyga tashrifdan so‘ng, ikkala oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi hamda mazkur memorandum doirasida quyidagi yo‘nalishlarda hamkorliklar ko‘zda tutilgan:
🔵Ilmiy-tadqiqot ishlari va innovatsion loyihalarni amalga oshirish;
🔵Professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi;
🔵Qo‘shma seminar, konferensiya va treninglar tashkil etish;
🔵O‘quv-metodik tajriba almashinuvi.
Mazkur memorandum ilmiy va akademik aloqalarni yanada chuqurlashtirish, shuningdek, talabalarga zamonaviy bilim va tajriba olish imkoniyatlarini kengaytirishga xizmat qiladi!

A MEMORANDUM OF COOPERATION WAS SIGNED BETWEEN BUKHARA STATE UNIVERSITY AND URGENCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE
A Memorandum of Cooperation Was Signed Between Bukhara State University and Urgench State Pedagogical Institute
As reported, under the leadership of Rector Feruza Madraximova, students of Urgench State Pedagogical Institute visited Bukhara State University and became acquainted with the activities of the Museum of Repression Victims operating under the university.
Following the museum visit, a memorandum of cooperation was signed between the two higher education institutions. The memorandum outlines collaboration in the following areas:
🔵 Implementation of scientific research and innovative projects;
🔵 Exchange of faculty members and students;
🔵 Organization of joint seminars, conferences, and training sessions;
🔵 Exchange of educational and methodological experience.
This memorandum aims to further strengthen academic and scientific ties and to expand opportunities for students to gain modern knowledge and practical experience.