BUXORO DAVLAT UNIVERSITETI VA URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI O‘RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Buxoro davlat universiteti va Urganch davlat pedagogika instituti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Xabaringiz bor, Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova rahbarligida institut talabalari Buxoro davlat universitetiga tashrif buyurdi hamda universitet huzuridagi Qatag‘on qurbonlari xotirasi muzeyi faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Muzeyga tashrifdan so‘ng, ikkala oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi hamda mazkur memorandum doirasida quyidagi yo‘nalishlarda hamkorliklar ko‘zda tutilgan:
🔵Ilmiy-tadqiqot ishlari va innovatsion loyihalarni amalga oshirish;
🔵Professor-o‘qituvchilar va talabalar almashinuvi;
🔵Qo‘shma seminar, konferensiya va treninglar tashkil etish;
🔵O‘quv-metodik tajriba almashinuvi.
Mazkur memorandum ilmiy va akademik aloqalarni yanada chuqurlashtirish, shuningdek, talabalarga zamonaviy bilim va tajriba olish imkoniyatlarini kengaytirishga xizmat qiladi!

ПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ МЕЖДУ БУХАРСКИМ ГОСУДАРСТВЕННЫМ УНИВЕРСИТЕТОМ И УРГЕНЧСКИМ ГОСУДАРСТВЕННЫМ ПЕДАГОГИЧЕСКИМ ИНСТИТУТОМ
Подписан меморандум о сотрудничестве между Бухарским государственным университетом и Ургенчским государственным педагогическим институтом
Как известно, под руководством ректора Ургенчского государственного педагогического института Ферузы Мадрахимовой студенты института посетили Бухарский государственный университет и ознакомились с деятельностью музея памяти жертв репрессий, действующего при университете.
После посещения музея между двумя высшими учебными заведениями был подписан меморандум о сотрудничестве. В рамках данного меморандума предусмотрено взаимодействие по следующим направлениям:
🔵 Реализация научно-исследовательских работ и инновационных проектов;
🔵 Обмен преподавателями и студентами;
🔵 Организация совместных семинаров, конференций и тренингов;
🔵 Обмен учебно-методическим опытом.
Данный меморандум направлен на дальнейшее укрепление научных и академических связей, а также расширение возможностей студентов в получении современных знаний и практического опыта.