BAKALAVRIAT TA’LIM YO‘NALISHLARI VAKANT O‘RINLARIGA QO‘SHIMCHA QABUL 25-SENTYABRDAN 3-OKTYABRGA QADAR (SHU KUNI HAM) AMALGA OSHIRILADI
Bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari vakant o‘rinlariga qo‘shimcha qabul 25-sentyabrdan 3-oktyabrga qadar (shu kuni ham) amalga oshiriladi
O‘zbekiston Respublikasi ta’lim tashkilotlariga qabul qilish bo‘yicha Davlat komissiyasi bayoni (https://t.me/eduuz/38241)ga muvofiq, 2025/2026-o‘quv yili uchun bakalavriat ta’lim yo‘nalishlarida vakant qolgan o‘rinlarga qo‘shimcha qabul amalga oshiriladi.
Unga ko‘ra, 2025-yilgi kirish imtihonlarida 56,7 ball va undan yuqori natija ko‘rsatgan, biroq talabalikka tavsiya etilmagan, shu jumladan roʻyxatdan oʻtishning ikkinchi bosqichida oliy taʼlim tashkiloti va bakalavriat taʼlim yoʻnalishlarini tanlamagan abituriyentlarga quyidagi imkoniyatlar yaratiladi:
🟢davlat oliy ta’lim tashkilotlarida qolgan vakant bakalavriat taʼlim yoʻnalishlariga tanlovda ishtirok etish uchun 2025-yil 25-sentyabrdan 3-oktyabrga qadar (shu kuni ham) my.uzbmb.uz sayti orqali onlayn roʻyxatdan oʻtish imkoniyati yaratiladi;
🟢roʻyxatdan oʻtgan abituriyentlar toʻplagan ballari ketma-ketligiga qatʼiy rioya qilingan holda vakant oʻrinlarga bazaviy toʻlov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etiladi;
🟢ro‘yxatdan o‘tish jarayonida fanlar majmuasi mos bo‘lgan bakalavriat yo‘nalishini tanlash imkoniyati beriladi;
🟢tanlov natijalari boʻyicha qaydnomalar 2025-yil 8-oktyabrga qadar chop etilib, tegishli oliy taʼlim tashkilotlariga talabalikka qabul qilish boʻyicha hujjatlarni rasmiylashtirish uchun yetkaziladi.
Umumiy qabul parametrlarida vakant oʻrinlar qolgan bakalavriat taʼlim yoʻnalishlari boʻyicha maʼlumotlar Bilim va malakalarni baholash agentligining rasmiy veb-saytida eʼlon qilinadi.

ADDITIONAL ADMISSION TO VACANT UNDERGRADUATE PROGRAMS WILL BE CARRIED OUT FROM SEPTEMBER 25 TO OCTOBER 3 (INCLUSIVE).
Additional admission to vacant undergraduate programs will be held from September 25 to October 3 (inclusive).
According to the statement of the State Commission on Admission to Educational Institutions of the Republic of Uzbekistan (link), additional admission will be carried out for the vacant places in undergraduate programs for the 2025/2026 academic year.
Accordingly, applicants who scored 56.7 points or higher in the 2025 entrance exams but were not recommended for enrollment, including those who did not select a higher education institution or undergraduate program during the second stage of registration, will be given the following opportunities:
🟢 From September 25 to October 3, 2025 (inclusive), applicants may register online at my.uzbmb.uz to participate in the competition for the remaining vacant undergraduate programs at public higher education institutions;
🟢 Registered applicants will be recommended for enrollment on a basic tuition-contract basis, strictly based on their ranking by entrance exam scores;
🟢 During registration, applicants will be allowed to choose undergraduate programs that match their subject combinations;
🟢 The competition results will be published by October 8, 2025, and the corresponding documents will be forwarded to the relevant higher education institutions for formal enrollment.
Information about undergraduate programs with remaining vacant places will be published on the official website of the Agency for Assessment of Knowledge and Qualifications.