BAKALAVRIAT TA’LIM YO‘NALISHLARI VAKANT O‘RINLARIGA QO‘SHIMCHA QABUL 25-SENTYABRDAN 3-OKTYABRGA QADAR (SHU KUNI HAM) AMALGA OSHIRILADI
Bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari vakant o‘rinlariga qo‘shimcha qabul 25-sentyabrdan 3-oktyabrga qadar (shu kuni ham) amalga oshiriladi
O‘zbekiston Respublikasi ta’lim tashkilotlariga qabul qilish bo‘yicha Davlat komissiyasi bayoni (https://t.me/eduuz/38241)ga muvofiq, 2025/2026-o‘quv yili uchun bakalavriat ta’lim yo‘nalishlarida vakant qolgan o‘rinlarga qo‘shimcha qabul amalga oshiriladi.
Unga ko‘ra, 2025-yilgi kirish imtihonlarida 56,7 ball va undan yuqori natija ko‘rsatgan, biroq talabalikka tavsiya etilmagan, shu jumladan roʻyxatdan oʻtishning ikkinchi bosqichida oliy taʼlim tashkiloti va bakalavriat taʼlim yoʻnalishlarini tanlamagan abituriyentlarga quyidagi imkoniyatlar yaratiladi:
🟢davlat oliy ta’lim tashkilotlarida qolgan vakant bakalavriat taʼlim yoʻnalishlariga tanlovda ishtirok etish uchun 2025-yil 25-sentyabrdan 3-oktyabrga qadar (shu kuni ham) my.uzbmb.uz sayti orqali onlayn roʻyxatdan oʻtish imkoniyati yaratiladi;
🟢roʻyxatdan oʻtgan abituriyentlar toʻplagan ballari ketma-ketligiga qatʼiy rioya qilingan holda vakant oʻrinlarga bazaviy toʻlov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etiladi;
🟢ro‘yxatdan o‘tish jarayonida fanlar majmuasi mos bo‘lgan bakalavriat yo‘nalishini tanlash imkoniyati beriladi;
🟢tanlov natijalari boʻyicha qaydnomalar 2025-yil 8-oktyabrga qadar chop etilib, tegishli oliy taʼlim tashkilotlariga talabalikka qabul qilish boʻyicha hujjatlarni rasmiylashtirish uchun yetkaziladi.
Umumiy qabul parametrlarida vakant oʻrinlar qolgan bakalavriat taʼlim yoʻnalishlari boʻyicha maʼlumotlar Bilim va malakalarni baholash agentligining rasmiy veb-saytida eʼlon qilinadi.

ДОПОЛНИТЕЛЬНЫЙ ПРИЁМ НА ВАКАНТНЫЕ МЕСТА ПО НАПРАВЛЕНИЯМ БАКАЛАВРИАТА БУДЕТ ПРОВОДИТЬСЯ С 25 СЕНТЯБРЯ ПО 3 ОКТЯБРЯ (ВКЛЮЧИТЕЛЬНО).
Дополнительный приём на вакантные места по направлениям бакалавриата будет проводиться с 25 сентября по 3 октября (включительно).
Согласно протоколу Государственной комиссии по приёму в образовательные организации Республики Узбекистан (ссылка), на 2025/2026 учебный год будет осуществлён дополнительный приём на оставшиеся вакантные места по направлениям бакалавриата.
В соответствии с этим, для абитуриентов, набравших 56,7 и более баллов на вступительных экзаменах 2025 года, но не рекомендованных к зачислению, включая тех, кто не выбрал ВОУЗ и направление бакалавриата на втором этапе регистрации, предоставляются следующие возможности:
🟢 С 25 сентября по 3 октября 2025 года (включительно) абитуриенты смогут пройти онлайн-регистрацию на сайте my.uzbmb.uz для участия в конкурсе на оставшиеся вакантные направления бакалавриата в государственных ВОУЗах;
🟢 Абитуриенты, прошедшие регистрацию, будут рекомендованы к зачислению на вакантные места на основе базового контракта строго в соответствии с набранными баллами;
🟢 В процессе регистрации абитуриентам будет предоставлена возможность выбрать направление бакалавриата с соответствующим предметным блоком;
🟢 Протоколы по результатам конкурса будут опубликованы до 8 октября 2025 года и переданы в соответствующие ВОУЗы для оформления документов на зачисление.
Информация о направлениях бакалавриата, на которых остались вакантные места, будет размещена на официальном сайте Агентства по оценке знаний и квалификаций.