BUGUN URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI REKTORI FERUZA MADRAXIMOVA ANIQ VA TABIIY FANLAR FAKULTETI TALABALARI BILAN UCHRASHDI.
Bugun Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Aniq va tabiiy fanlar fakulteti talabalari bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida talabalarga bo’lajak pedagoglar sifatida jamiyatimizda o’qituvchi qadri va nufuzining yuksalayotganligi hamda institutda yaratilgan sharoitlar haqida gapirib o’tildi. Rektor talabalarni faol bo‘lishga, ilmiy izlanishlarga, turli tanlov va musobaqalarda ishtirok etishga da’vat etdi. Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilib, rektordan batafsil javob oldilar.
Shuningdek, har bir talabaning fikri, muammo va takliflari doimo e’tiborda ekanligi va bu borada rektorga @FeruzaMadraximova_bot orqali ham murojaat qilishlari mumkinligi aytib o‘tildi.

СЕГОДНЯ РЕКТОР УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ФЕРУЗА МАДРАХИМОВА ВСТРЕТИЛАСЬ СО СТУДЕНТАМИ ФАКУЛЬТЕТА ТОЧНЫХ И ЕСТЕСТВЕННЫХ НАУК.
Сегодня ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова встретилась со студентами факультета точных и естественных наук.
В ходе встречи было отмечено, что в нашем обществе возрастает ценность и престиж профессии учителя, а также были обсуждены условия, созданные в институте для будущих педагогов. Ректор призвала студентов быть активными, заниматься научными исследованиями, участвовать в различных конкурсах и соревнованиях.
Студенты задали интересующие их вопросы и получили подробные ответы от ректора.
Также было отмечено, что мнение, проблемы и предложения каждого студента всегда находятся в центре внимания, и что они могут обратиться к ректору через бота — @FeruzaMadraximova_bot.