UrDPIDA “ILM YULDUZLARI” INTELLEKTUAL KOʻRIK-TANLOVINING INSTITUT BOSQICHI OʻTKAZILDI
Bugun, 24-sentabr kuni Urganch davlat pedagogika institutida “Ilm yulduzlari” intellektual koʻrik-tanlovining institut bosqichi oʻtkazildi.
Tanlovni institut rektori Feruza Madraximova ochib berdi. Tanlovda O‘zbekiston xotin-qizlar kengashi “Olima ayollar” uyushmasi Xorazm viloyati bo‘limi raisi Munavvara Iskandarova ham fikr-mulohazalari bilan ishtirok etdi.
Koʻrik-tanlov natijalari:
•   “Eng innovatsion gʻoya sohibasi” – Pedagogika fakulteti oʻqituvchisi, PhD Yaqubov Shahnoza Erkinboyevna;
•   “Eng yaxshi dasturiy ishlanma, texnologik ilova, raqamli media mahsulot sohibasi” – Filologiya fakulteti oʻqituvchisi Xudayberganova Madinabonu Qudratovna;
•   “Eng zukko va topqir ishtirokchi” –Pedagogika fakulteti oʻqituvchisi Bekchanova Feruza Marimboy qizi,
•   “Eng mohir ilm-fan ommalashtiruvchi sohibasi” – Filologiya fakulteti oʻqituvchisi, PhD Eshchanova Gulbahor Husanboyevna;
•   “Eng mohir milliy qadriyatlar targʻibotchisi” – Pedagogika fakulteti, oʻqituvchisi, PhD Karimova Nilufar Boltaboyevna.
Tanlovda barcha fakultetlardan professor-oʻqituvchilar ishtirok etdilar. Tanlov gʻolibi viloyat bosqichiga yoʻllanma oldi.

В УрГПИ ПРОШЕЛ ИНСТИТУТСКИЙ ЭТАП ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОГО КОНКУРСА "ЗВЕЗДЫ НАУКИ".
Сегодня, 24 сентября, в Ургенчском государственном педагогическом институте прошёл институтский этап интеллектуального конкурса «Звезды науки».
Конкурс открыл ректор института Феруза Мадрахимова. В конкурсе также приняла участие с замечаниями и пожеланиями председатель Хорезмского отделения Ассоциации «Учёные женщины» при Женском совете Узбекистана Мунаввара Искандарова.
Результаты конкурса:
• «Обладательница самой инновационной идеи» – преподаватель факультета педагогики, кандидат наук Шахноза Эркинбоевна Якубова;
• «Обладательница лучшей программной разработки, технологического приложения, цифрового медиапродукта» – преподаватель факультета филологии Мадинабону Кудратовна Худойберганова;
• «Самый сообразительный и находчивый участник» – преподаватель факультета педагогики Феруза Маримбоевна Бекчанова;
• «Самая искусная популяризатор науки» – преподаватель факультета филологии, кандидат наук Гульбахор Хусанбоевна Эщчанова;
• «Самый искусный пропагандист национальных ценностей» – преподаватель факультета педагогики, кандидат наук Нилуфар Болтабоевна Каримова.
В конкурсе приняли участие преподаватели всех факультетов. Победитель конкурса получил путёвку на областной этап.