UrDPIDA “ILM YULDUZLARI” INTELLEKTUAL KOʻRIK-TANLOVINING INSTITUT BOSQICHI OʻTKAZILDI
Bugun, 24-sentabr kuni Urganch davlat pedagogika institutida “Ilm yulduzlari” intellektual koʻrik-tanlovining institut bosqichi oʻtkazildi.
Tanlovni institut rektori Feruza Madraximova ochib berdi. Tanlovda O‘zbekiston xotin-qizlar kengashi “Olima ayollar” uyushmasi Xorazm viloyati bo‘limi raisi Munavvara Iskandarova ham fikr-mulohazalari bilan ishtirok etdi.
Koʻrik-tanlov natijalari:
•   “Eng innovatsion gʻoya sohibasi” – Pedagogika fakulteti oʻqituvchisi, PhD Yaqubov Shahnoza Erkinboyevna;
•   “Eng yaxshi dasturiy ishlanma, texnologik ilova, raqamli media mahsulot sohibasi” – Filologiya fakulteti oʻqituvchisi Xudayberganova Madinabonu Qudratovna;
•   “Eng zukko va topqir ishtirokchi” –Pedagogika fakulteti oʻqituvchisi Bekchanova Feruza Marimboy qizi,
•   “Eng mohir ilm-fan ommalashtiruvchi sohibasi” – Filologiya fakulteti oʻqituvchisi, PhD Eshchanova Gulbahor Husanboyevna;
•   “Eng mohir milliy qadriyatlar targʻibotchisi” – Pedagogika fakulteti, oʻqituvchisi, PhD Karimova Nilufar Boltaboyevna.
Tanlovda barcha fakultetlardan professor-oʻqituvchilar ishtirok etdilar. Tanlov gʻolibi viloyat bosqichiga yoʻllanma oldi.

THE INSTITUTE STAGE OF THE INTELLECTUAL COMPETITION "STARS OF SCIENCE" WAS HELD AT UrSPI.
Today, on September 24, the institute stage of the intellectual competition "Stars of Science" was held at Urgench State Pedagogical Institute.
The competition was opened by the rector of the institute, Feruza Madraximova. The Chairperson of the Khorezm regional branch of the “Scholarly Women” Association under the Women’s Council of Uzbekistan, Munavvara Iskandarova, also participated with her remarks.
Competition results:
• “Owner of the most innovative idea” – Pedagogy faculty teacher, PhD Shahnoza Erkinboyevna Yaqubova;
• “Owner of the best software development, technological application, digital media product” – Philology faculty teacher Madinabonu Qudratovna Khudayberganova;
• “The most clever and quick-witted participant” – Pedagogy faculty teacher Feruza Marimboy qizi Bekchanova;
• “The most skillful popularizer of science” – Philology faculty teacher, PhD Gulbahor Husanboyevna Eshchanova;
• “The most skillful promoter of national values” – Pedagogy faculty teacher, PhD Nilufar Boltaboyevna Karimova.
Teachers from all faculties participated in the competition. The winner of the competition received a ticket to the regional stage.