Qozog‘iston Respublikasining Aktau shahrida bo‘lib o‘tgan “Asian Judo Open 2025” xalqaro turnirida Urganch davlat pedagogika instituti talabalari Shirinjon Yo‘ldosheva (–70 kg) hamda Durdona Nizomaddinova (+78 kg) bronza medaliga sazovor bo‘lishdi! 🥉
Shirinjon Yo‘ldosheva qozog‘istonlik raqibasini atigi 58 soniyada chiroyli usul bilan mag‘lub etib, bronza medalini qo‘lga kiritdi. Durdona Nizomaddinova ham o‘z og‘irlik toifasida kuchli raqiblar bilan bahs olib borib, faxrli uchinchi o‘rinni egalladi.
Vatanimiz faxri bo‘lgan talabalarimizni xalqaro maydondagi e'tiroflar bilan samimiy muborakbod qilamiz.

Студентки УрГПИ – бронзовые призёры международного турнира «Asian Judo Open 2025»!
На международном турнире «Asian Judo Open 2025», прошедшем в Актау, Республика Казахстан, студентки Ургенчского государственного педагогического института Ширинжон Юлдашева (–70 кг) и Дурдона Низомаддинова (+78 кг) завоевали бронзовые медали! 🥉
Ширинжон Юлдашева завоевала бронзовую медаль, одержав победу над казахской соперницей всего за 58 секунд. Дурдона Низомаддинова также соревновалась с сильными соперницами в своей весовой категории и заняла почётное третье место.
От всей души поздравляем наших студентов, гордость нашей Родины, с признанием на международной арене.