Urganch davlat pedagogika institutida “Davlat tili taraqqiyoti: muammo va yechimlar” mavzusidagi ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tdi.
Anjumanni institutning O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori G‘ayratbek Raximov tabrik so‘zi bilan ochib berdi hamda anjuman ishiga muvaffaqiyat tiladi.
Mazkur anjuman Filologiya fakulteti O’zbek tili va adabiyoti kafedrasining tashabbusi bilan o‘zbek tiliga davlat tili berilganligining 36 yilligi munosabati bilan tashkil etilgan bo‘lib, unda viloyatimizdagi oliy ta'lim muassasalaridan olimlar, professor-o‘qituvchilar va doktorantlar o‘z ilmiy ma’ruzalari bilan ishtirok etdi.

В Ургенчском государственном педагогическом институте прошла научно-практическая конференция на тему «Развитие государственного языка: проблемы и пути решения».
Конференцию открыл с приветственным словом проректор по учебной работе института Гайратбек Рахимов, пожелав участникам успехов в работе.
Конференция была организована по инициативе кафедры узбекского языка и литературы филологического факультета в честь 36-летия признания узбекского языка государственным. В ней приняли участие с научными докладами ученые, профессора, преподаватели и докторанты высших учебных заведений нашего региона.
Конференция была насыщена новой информацией, дискуссиями и прошла в атмосфере высокой продуктивности.