Ayni damda Urganch davlat pedagogika institutining Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Yusupov Davronbek Firnafasovich hamda “Pedagogika, boshlang‘ich va maktabgacha ta’lim metodikasi” kafedrasi mudiri Doniyor Nafasovlar Samarqand viloyatidagi “Sof expo Samarqand” xalqaro ko‘rgazmalar markazida joriy yilning 11-12 may kunlari bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan “World Edu-2023” xalqaro ko‘rgazmasida faol ishtirok etmoqda.
Mazkur ko‘rgazmada ishida har bir oliy ta’lim muassasasi o‘ziga tegishli stend, taqdimotlar va tarqatma materiallar bilan ishtirok etmoqda.

На данный момент Юсупов Давронбек Фирнафасович, первый проректор по делам молодежи и духовно-воспитательной работе Ургенчского государственного педагогического института, и Даниёр Нафасов, заведующий кафедрой «Педагогика, методика начального и дошкольного образования» находятся на «SofExpoSamarkand» в Самаркандской областии принимают активное участие в международной выставке «World Edu-2023», проведение которой запланировано на 11-12 мая текущего года в Международном выставочном центре.
Каждое высшее учебное заведение участвует в этой выставке со своим стендом, презентациями и раздаточным материалом.
Отдельно стоит отметить, что все одинаково интересуются и уделяют внимание нашему вновь созданному институту!