Buxoroda “CAVA College University Volleyball Championship — 2025” xalqaro musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Mazkur musobaqada Urganch davlat pedagogika instituti Ijtimoiy va amaliy fanlar fakulteti Jismoniy madaniyat ta'lim yo‘nalishi talabalari Tojiboyeva Madina va Asqarova Shaxrizodalar ham faol ishtirok etdilar hamda bronza medallari bilan taqdirlandilar.
Ma'lumot uchun, musobaqalarda O‘zbekisiton vakillari bilan bir qatorda, Turkmaniston, Qozog‘iston, Tojikiston davlatlaridan ham jamoalar ishtirok etdi.
Iqtidorli talabalarimizni mazkur xalqaro e'tirof bilan samimiy muborakbod qilamiz hamda yangidan-yangi zafarlar tilab qolamiz!

The international tournament “CAVA College University Volleyball Championship — 2025” was held in Bukhara. In this tournament, students of the Faculty of Social and Applied Sciences of the Urgench State Pedagogical Institute, Physical Culture and Education Department, Madina Tojibayeva and Shakhrizoda Askarova actively participated and were awarded bronze medals.
For your information, along with representatives of Uzbekistan, teams from Turkmenistan, Kazakhstan, and Tajikistan also participated in the competitions.
We sincerely congratulate our talented students on this international recognition and wish them new victories!