UrDPIDA FUQARO MUHOFAZASI BO’YICHA O’QUV MASHG’ULOTLARI TADBIRI O‘TKAZILDI
Bugun 23-oktabr kuni, Urganch davlat pedagogika institutida “Fuqaro muhofazasi kuni” munosabati bilan amaliy va nazariy mashg‘ulotlar tashkil etildi. Tadbirda institut rahbariyati, fuqaro muhofazasi tuzilmalari, shuningdek, Urganch shahar Favqulodda vaziyatlar bo‘limi va kommunal xizmatlar xodimlari ishtirok etdilar.
Mashg‘ulotlarda tabiiy va texnogen xususiyatli favqulodda vaziyatlar yuzaga kelgan holatlarda to‘g‘ri harakat qilish, aholining xavfsizligini ta’minlash hamda tezkor evakuatsiya tartiblarini bajarish bo‘yicha amaliy ko‘nikmalar mustahkamlandi.
Tadbirning asosiy maqsadi – sodir bo‘lishi mumkin bo‘lgan favqulodda vaziyatlarda institut fuqaro muhofazasi xodimlarini to‘g‘ri harakat qilishga o‘rgatish, ularning tayyorgarlik darajasini yanada oshirishdan iboratdir.

Today, October 23, practical and theoretical training was organized at the Urgench State Pedagogical Institute on the occasion of the “Civil Defense Day”. The event was attended by the leadership of the institute, civil defense structures, as well as employees of the Urgench City Emergency Department and municipal services.
The training strengthened practical skills in responding to natural and man-made emergencies, ensuring the safety of the population, and implementing rapid evacuation procedures.
The main goal of the event is to train the institute’s civil defense employees to respond correctly in possible emergency situations and to further increase their level of preparedness.