REKTOR "KELAJAK SOATI" RUKNIDAGI NAVBATDAGI DARSNI O‘TDI
Bugun, 27-oktabr kuni Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Kelajak soati rukni doirasida “O‘zbekiston va jahon” mavzusida navbatdagi maʼrifat darsini o‘tkazdi.
Dars davomida rektor bugungi kunda O‘zbekistonning jahon hamjamiyatida o‘z o‘rniga ega, tinchlik va taraqqiyot yo‘lidan borayotgan mamlakat ekanligini aytib o’tdi. Shuningdek, O‘zbekiston dunyo davlatlari bilan hamkorlikni mustahkamlab, yangi texnologiyalar, ilm-fan, ta’lim va iqtisodiy sohalarda ham sezilarli yutuqlarga erishayotganligini, eng muhimi Vatanimiz jahon sahnasida ham ishonchli hamkor sifatida tan olinayotganligini e’tirof etdi.
“Davlatimiz rahbari Shavkat Mirziyoyev tashabbusi bilan bugun ko’plab rivojlangan xorijiy davlatlar va xalqaro tashkilotlar bilan hamkorlik aloqalarimiz rivojlanmoqda. Bu esa Vatanimizning tinchlikparvar siyosatini, do‘stlik va hamjihatlik yo‘lini ko‘rsatadi”, — dedi rektor dars davomida.

РЕКТОР ИЗВЛЕКАЕТ СЛЕДУЮЩИЙ УРОК ИЗ РУБРИКИ «БУДУЩИЙ ЧАС»
Сегодня, 27 октября, ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова провела очередное образовательное занятие на тему «Узбекистан и мир» в рамках рубрики «Час будущего».
В ходе занятия ректор отметила, что сегодня Узбекистан занимает свое место в мировом сообществе, являясь страной, идущей по пути мира и развития. Он также отметил, что Узбекистан укрепляет сотрудничество со странами мира, добивается значительных успехов в новых технологиях, науке, образовании и экономике, а главное, наша Родина получает признание как надежный партнер на мировой арене.
«Сегодня по инициативе Главы нашего государства Шавката Мирзиёева развиваются наши партнерские отношения со многими развитыми зарубежными странами и международными организациями. Это свидетельствует о миролюбивой политике нашей Родины, о ее пути дружбы и солидарности», — сказала ректор в ходе занятия.