Rektor Osiyo chempionlari boʻlgan talabalar bilan uchrashdi
Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Osiyo chempionatida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan institutimizning faxrli talabalari — Yangiboyeva Feruza va Ro‘zmatova Gulruh bilan uchrashdi.
Xabaringiz bor, sportchi talabalarimiz yaqinda Maskat (Ummon) shahrida bo‘lib o‘tgan Regbi-7 bo‘yicha Osiyo chempionatida O‘zbekiston ayollar terma jamoasi tarkibida munosib ishtirok etib, Osiyo chempioni unvonini qo‘lga kiritishdi.
Uchrashuv davomida rektor yosh sportchilarni samimiy tabriklab, ularning yurtimiz sharafini xalqaro maydonda munosib himoya qilganliklarini e’tirof qildi.
“Sizlarning bu yutug‘ingiz — nafaqat UrDPI, balki butun O‘zbekiston yoshlarining g‘ururi. Sizlar bilan faxrlanamiz!”, — dedi rektor Feruza Madraximova.

Ректор встретился со студентами — чемпионами Азии
Ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова встретилась с нашими гордыми студентками — Ферузой Янгибоевой и Гулрух Рузматовой, которые завоевали победу на чемпионате Азии.
Как известно, наши спортсменки недавно достойно выступили в составе женской сборной Узбекистана на чемпионате Азии по регби-7, который проходил в городе Маскат (Оман), и завоевали титул чемпионов Азии.
В ходе встречи ректор искренне поздравила молодых спортсменок и отметила, что они с честью защитили честь нашей страны на международной арене.
«Ваша победа — это гордость не только УрГПИ, но и всей молодёжи Узбекистана. Мы гордимся вами!», — сказала ректор Феруза Мадрахимова.