HURMATLI ABITURIYENTLAR, QO’SHMA TA’LIM BO’YICHA HUJJATLARNI QABUL QILISH MUDDATI UZAYTIRILDI
Muddat faqatgina Rus tili va adabiyoti ta’lim yo‘nalishi bo’yicha joriy yilning 20-noyabr kuniga qadar uzaytirildi.
IZOH: Xabaringiz bor, UrDPIda Rossiyaning Glazov davlat muhandislik-pedagogika universiteti bilan 2025/2026-o‘quv yili uchun qo’shma ta’lim dasturi tashkil etildi.
Endilikda Siz UrDPIda o’qib, O’zbekiston va Rossiya diplomlariga ega bo‘lishingiz mumkin. Ta’lim jarayoni Rossiyaga bormasdan, masofaviy tarzda tashkil etiladi, ya’ni quyidagicha:
•  2 va 3-bosqichlar — Glazov davlat muhandislik-pedagogika universiteti tomonidan MASOFAVIY SHAKLDA URGANCH SHAHRIDA O’TKAZILADI.

УВАЖАЕМЫЕ АБИТУРИЕНТЫ, СРОК ПРИЁМА ДОКУМЕНТОВ ПО ПРОГРАММЕ СОВМЕСТНОГО ОБУЧЕНИЯ ПРОДЛЁН.
ПРИМЕЧАНИЕ: Напоминаем, что в УрГПИ совместно с Глазовским государственным инженерно-педагогическим университетом (Россия) организована программа совместного обучения на 2025/2026 учебный год.
Теперь вы можете обучаться в УрГПИ и получить дипломы как Узбекистана, так и России. Учебный процесс будет организован дистанционно, без выезда в Россию, следующим образом:
• 1-й и 4-й курсы — в Ургенчском государственном педагогическом институте;
• 2-й и 3-й курсы — дистанционно, под руководством Глазовского государственного инженерно-педагогического университета, в городе Ургенче.
Для получения дополнительной информации обращайтесь в Учебное управление и Отдел международных связей УрГПИ.