UrDPIDA HUQUQIY SAVODXONLIKNI OSHIRISH HAMDA KORRUPSIYAGA QARSHI KURASHISH VA UNING OLDINI OLISH MAQSADIDA TARG‘IBOT TADBIRLARI TASHKIL ETILMOQDA
UrDPIda huquqiy savodxonlikni oshirish hamda korrupsiyaga qarshi kurashish va uning oldini olish maqsadida targ‘ibot tadbirlari tashkil etilmoqda
Institut yuristkonsulti Ikrom Ataniyozov hamda Korrupsiyaga qarshi kurash “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo'limi boshlig'i Adilbek Djumaniyazovlar ishtirokida targ‘ibot tadbiri tashkil qilindi.
“Korrupsiyaga qarshi kurash!” mavzusida tashkil etilgan targ‘ibot tadbirida yoshlar korrupsiyaga oid qonun hujjatlari bilan yaqindan tanishtirildi, korrupsiyaviy holatlarning oldini olish bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirildi hamda yoshlarni qiziqtirgan savollarga mas’ullar tomonidan batafsil javoblar berildi.

В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ ОРГАНИЗУЮТСЯ ИНФОРМАЦИОННО-ПРОСВЕТИТЕЛЬСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ, НАПРАВЛЕННЫЕ НА ПОВЫШЕНИЕ ПРАВОВОЙ ГРАМОТНОСТИ, БОРЬБУ С КОРРУПЦИЕЙ И ЕЁ ПРЕДОТВРАЩЕНИЕ.
В Ургенчском государственном педагогическом институте проводятся просветительские мероприятия, направленные на повышение правовой грамотности и противодействие коррупции.
Был организован информационно-просветительский круглый стол с участием юрисконсульта института Икрома Атаниезова и руководителя отдела по управлению системой «Комплаенс-надзора» по борьбе с коррупцией Адильбека Джуманиязова.
На мероприятии на тему «Борьба с коррупцией!» молодёжь подробно ознакомили с законодательными актами, регулирующими вопросы коррупции, обсуждались меры по предотвращению коррупционных проявлений, а также компетентные специалисты дали развернутые ответы на вопросы участников.