UrDPI talabasi UNESCO tomonidan tashkil etilgan xalqaro tanlovda muvaffaqiyatga erishdi!
Urganch davlat pedagogika instituti Matematika va informatika yo‘nalishi 3-kurs talabasi Yuldashev Shahzod UNESCO tomonidan tashkil etilgan “Youth Leading the Way: Building MIL Solutions for Impact” mavzusidagi Youth Hackathon-2025 xalqaro tanlovida o‘zining “Voices Without Borders” nomli innovatsion loyihasi bilan muvaffaqiyatli ishtirok etdi.
Loyiha hakamlar hay’ati tomonidan ijtimoiy ahamiyati, kreativ yondashuvi va texnologik yechimlari bilan e’tirof etildi. Tanlov doirasida talabamiz turli davlatlardan ishtirok etgan yosh mutaxassislar bilan hamkorlikda ishlash, xalqaro tajriba almashish va yangi g‘oyalarni amalga oshirish imkoniyatiga ega bo‘ldi.

СТУДЕНТ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ДОБИЛСЯ УСПЕХА НА МЕЖДУНАРОДНОМ КОНКУРСЕ, ОРГАНИЗОВАННОМ ЮНЕСКО!
Студент УрГПИ добился успеха на международном конкурсе, организованном ЮНЕСКО!
Студент 3-го курса направления «Математика и информатика» Ургенчского государственного педагогического института Шахзод Юлдашев успешно принял участие в международном конкурсе Youth Hackathon-2025 на тему «Youth Leading the Way: Building MIL Solutions for Impact», организованном ЮНЕСКО, со своим инновационным проектом «Voices Without Borders».
Проект был высоко оценён жюри за его социальную значимость, креативный подход и технологические решения. В рамках конкурса студент имел возможность работать в сотрудничестве с молодыми специалистами из разных стран, обмениваться международным опытом и воплощать новые идеи.