UrDPI VAKILI TOSHKENTDA OʻTKAZILGAN NEMIS TILI O‘QITUVCHILARINING XALQARO 18-ANJUMANIDA ISHTIROK ETDI
UrDPI vakili Toshkentda oʻtkazilgan nemis tili o‘qituvchilarining xalqaro 18-anjumanida ishtirok etdi
Urganch davlat pedagogika instituti Xorijiy filologiya kafedrasi o‘qituvchisi Abdisharipova Mahliyo institut vakili sifatida Toshkentda oʻtkazilgan nemis tili o‘qituvchilarining xalqaro 18-anjumanida ishtirok etdi.
Anjuman Germaniyaning Toshkentdagi elchixonasi, Shveytsariyaning Toshkentdagi elchixonasi, Gyote instituti, Xorijdagi maktablar bo‘yicha Markaziy boshqarma (ZfA) hamda Germaniya akademik almashinuvlar xizmati (DAAD) hamkorligida tashkil etildi.
Anjuman o‘qituvchilarning kasbiy mahoratini oshirish, xalqaro tajriba almashish va ta’lim sifatini yanada yuksaltirishga qaratilgan.

Представитель УрГПИ принял участие в 18-м Международном съезде преподавателей немецкого языка, прошедшем в Ташкенте
Махлиё Абдишарипова, преподаватель кафедры иностранной филологии Ургенчского государственного педагогического института (УрГПИ), приняла участие в качестве представителя института в 18-м Международном съезде преподавателей немецкого языка, состоявшемся в Ташкенте.
Анжуман был организован при содействии Посольства Германии в Ташкенте, Посольства Швейцарии в Ташкенте, Института Гёте, Центрального управления школ за рубежом (ZfA) и Германской службы академических обменов (DAAD).
Цель мероприятия — повышение профессионального мастерства преподавателей, обмен международным опытом и дальнейшее улучшение качества образования.