UrDPI JAMOASI “TALABALAR TEATR STUDIYASI” TANLOVINING VILOYAT BOSQICHI GʻOLIBI BOʻLDI VA RESPUBLIKA BOSQICHIGA YOʻL OLDI!
UrDPI jamoasi “Talabalar teatr studiyasi” tanlovining viloyat bosqichi gʻolibi boʻldi va respublika bosqichiga yoʻl oldi!
“Yoshlar oyligi” doirasida bugun Urganch davlat tibbiyot institutida “Talabalar teatr studiyasi” ko‘rik-tanlovining viloyat bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tanlov Xorazm viloyatidagi oliy ta’lim muassasalari jamoalarining ijodiy salohiyatini namoyon etish, teatr san’atiga bo‘lgan qiziqishlarini oshirish, sahna madaniyati, nutq mahorati hamda jamoada ishlash ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratildi.
Tanlov davomida sahnada Urganch davlat pedagogika instituti jamoasi “Ilhaq” filmidan parcha namoyish qildi. Ushbu sahna ko‘rinishi tomoshabinlarda katta taassurot qoldirdi.

КОМАНДА УрГПИ СТАЛА ЧЕМПИОНОМ РЕГИОНА ПО «СТУДЕНЧЕСКОМУ ТЕАТРУ СТУДЕНТ»
Команда УрГПИ победила в областном этапе конкурса «Студенческая театральная студия» и прошла на республиканский этап!
Сегодня, в рамках «Месяца молодёжи», в Ургенчском государственном медицинском институте прошёл областной этап конкурса «Студенческая театральная студия».
Целью данного конкурса было раскрытие творческого потенциала коллективов высших учебных заведений Хорезмской области, повышение их интереса к театральному искусству, развитие сценической культуры, навыков публичных выступлений и умения работать в команде.
В ходе конкурса команда Ургенчского государственного педагогического института исполнила на сцене отрывок из фильма «Илхак». Это выступление произвело большое впечатление на зрителей.