UrDPI TALABASI “OHANGLAR JILOSI” RESPUBLIKA YOSH IJROCHILAR TANLOVIDA 3-OʻRINNI QOʻLGA KIRITDI!
Joriy yilning 14–16 noyabr kunlari Toshkent shahrida “O‘zbekona” xalqaro ijodiy tashkiloti hamkorligida “Ohanglar jilosi” Respublika yosh ijrochilar tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur nufuzli tanlovda Urganch davlat pedagogika instituti talabasi Muhammedova Zumrad “Xalq cholgʻulari” yoʻnalishi boʻyicha faol ishtirok etib, o‘zining mahorati va iqtidorini namoyish qildi hamda 3-darajali diplom bilan taqdirlandi.
Bu yutuq yosh ijodkorimizning mehnati, izlanishi va ijodiy salohiyatining yuksak e’tirofidir.
Iqtidorli talabamizni mazkur e’tirof bilan samimiy muborakbod qilamiz va yangidan-yangi ijodiy parvozlar tilab qolamiz!

UrSPI STUDENT TOOK 3RD PLACE IN THE "OHANGLAR JILOSI" REPUBLICAN YOUNG PERFORMERS COMPETITION!
On November 14-16 of this year, the Republican competition of young performers “Ohanglar jhilosi” was held in Tashkent in collaboration with the international creative organization “Uzbekona”.
In this prestigious competition, Muhammedova Zumrad, a student of the Urgench State Pedagogical Institute, actively participated in the “Folk Instruments” section, demonstrated her skills and talent, and was awarded a 3rd degree diploma.
This achievement is a high recognition of the work, research, and creative potential of our young artist.
We sincerely congratulate our talented student on this recognition and wish her new creative flights!