UrDPI TALABASI “OHANGLAR JILOSI” RESPUBLIKA YOSH IJROCHILAR TANLOVIDA 3-OʻRINNI QOʻLGA KIRITDI!
Joriy yilning 14–16 noyabr kunlari Toshkent shahrida “O‘zbekona” xalqaro ijodiy tashkiloti hamkorligida “Ohanglar jilosi” Respublika yosh ijrochilar tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur nufuzli tanlovda Urganch davlat pedagogika instituti talabasi Muhammedova Zumrad “Xalq cholgʻulari” yoʻnalishi boʻyicha faol ishtirok etib, o‘zining mahorati va iqtidorini namoyish qildi hamda 3-darajali diplom bilan taqdirlandi.
Bu yutuq yosh ijodkorimizning mehnati, izlanishi va ijodiy salohiyatining yuksak e’tirofidir.
Iqtidorli talabamizni mazkur e’tirof bilan samimiy muborakbod qilamiz va yangidan-yangi ijodiy parvozlar tilab qolamiz!

Студентка УрГПИ заняла 3-е место на Республиканском конкурсе молодых исполнителей «Оханглар жилоси»!
14–16 ноября этого года в Ташкенте совместно с международной творческой организацией «Узбекона» прошёл Республиканский конкурс молодых исполнителей «Оханглар жилоси».
В этом престижном конкурсе студентка Ургенчского государственного педагогического института Мухаммедова Зумрад приняла активное участие в секции «Народные инструменты», продемонстрировала своё мастерство и талант и была награждена дипломом 3 степени.
Это достижение – высокое признание труда, исследовательской работы и творческого потенциала нашей молодой артистки.
От всей души поздравляем нашу талантливую студентку с этим признанием и желаем ей новых творческих полётов!