UrDPI VAKILLARI BUXORODA “TURKIYA VA O‘ZBEKISTON­DA OILANI MUSTAHKAMLASHGA ASOSLANGAN DAVLAT SIYOSATI” MAVZUSIDA XALQARO KONFERENSIYADA ISHTIROK ETISHDI
UrDPI vakillari Buxoroda “Turkiya va O‘zbekiston­da oilani mustahkamlashga asoslangan davlat siyosati” mavzusida xalqaro konferensiyada ishtirok etishdi
17–18 noyabr kunlari Buxoro davlat texnika universitetida “Turkiya va O‘zbekiston­da oilani mustahkamlashga asoslangan davlat siyosati” mavzusida xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Mazkur anjumanda ikki davlatning mutaxassislari, olimlari hamda soha vakillari ishtirok etib, oila institutini rivojlantirish, jamiyatda barqaror ijtimoiy muhitni shakllantirish bo‘yicha o‘z ilmiy-amaliy qarashlarini taqdim etdilar. Shuningdek, Respublika oliy ta’lim muassasalarining Xotin-qizlar maslahat kengashi raislari ham faol ishtirok etdi.
Ushbu nufuzli tadbirda Urganch davlat pedagogika instituti Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi N. Yangibayeva o‘z ma’ruzasi bilan qatnashib, O‘zbekistonda oilani mustahkamlash borasidagi milliy tajriba, amaliy yondashuvlar va samarali mexanizmlar haqida fikr-mulohazalar bildirdi.

REPRESENTATIVES OF UrSPI PARTICIPATED IN AN INTERNATIONAL CONFERENCE IN BUKHARA ON THE TOPIC “STATE POLICY AIMED AT STRENGTHENING THE FAMILY IN TÜRKIYE AND UZBEKISTAN.”
Representatives of UrSPI participated in an international conference in Bukhara on the topic “State Policy Aimed at Strengthening the Family in Türkiye and Uzbekistan.”
On November 17–18, an international conference titled “State Policy Aimed at Strengthening the Family in Türkiye and Uzbekistan” was held at Bukhara State Technical University.
Experts, scholars, and sector representatives from both countries took part in the event, presenting their scientific and practical views on developing the institution of the family and creating a stable social environment in society. The heads of the Women’s Advisory Councils of the higher education institutions of the Republic also actively participated.
At this prestigious event, the Chairwoman of the Women’s Advisory Council of Urganch State Pedagogical Institute, N. Yangibayeva, delivered a presentation and shared her views on national experience, practical approaches, and effective mechanisms for strengthening families in Uzbekistan.