UrDPI VAKILLARI BUXORODA “TURKIYA VA O‘ZBEKISTON­DA OILANI MUSTAHKAMLASHGA ASOSLANGAN DAVLAT SIYOSATI” MAVZUSIDA XALQARO KONFERENSIYADA ISHTIROK ETISHDI
UrDPI vakillari Buxoroda “Turkiya va O‘zbekiston­da oilani mustahkamlashga asoslangan davlat siyosati” mavzusida xalqaro konferensiyada ishtirok etishdi
17–18 noyabr kunlari Buxoro davlat texnika universitetida “Turkiya va O‘zbekiston­da oilani mustahkamlashga asoslangan davlat siyosati” mavzusida xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tdi.
Mazkur anjumanda ikki davlatning mutaxassislari, olimlari hamda soha vakillari ishtirok etib, oila institutini rivojlantirish, jamiyatda barqaror ijtimoiy muhitni shakllantirish bo‘yicha o‘z ilmiy-amaliy qarashlarini taqdim etdilar. Shuningdek, Respublika oliy ta’lim muassasalarining Xotin-qizlar maslahat kengashi raislari ham faol ishtirok etdi.
Ushbu nufuzli tadbirda Urganch davlat pedagogika instituti Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi N. Yangibayeva o‘z ma’ruzasi bilan qatnashib, O‘zbekistonda oilani mustahkamlash borasidagi milliy tajriba, amaliy yondashuvlar va samarali mexanizmlar haqida fikr-mulohazalar bildirdi.

ПРЕДСТАВИТЕЛИ УрГПИ ПРИНЯЛИ УЧАСТИЕ В МЕЖДУНАРОДНОЙ КОНФЕРЕНЦИИ В БУХАРЕ НА ТЕМУ «ГОСУДАРСТВЕННАЯ ПОЛИТИКА, НАПРАВЛЕННАЯ НА УКРЕПЛЕНИЕ СЕМЬИ В ТУРЦИИ И УЗБЕКИСТАНЕ».
Представители УрГПИ приняли участие в международной конференции в Бухаре на тему «Государственная политика, направленная на укрепление семьи в Турции и Узбекистане».
17–18 ноября в Бухарском государственном техническом университете состоялась международная конференция на тему «Государственная политика, направленная на укрепление семьи в Турции и Узбекистане».
В мероприятии приняли участие специалисты, учёные и представители отрасли двух стран, представив свои научно-практические взгляды на развитие института семьи и формирование стабильной социальной среды в обществе. Также активное участие приняли председатели советов женщин высших образовательных учреждений Республики.
На данном престижном мероприятии председатель Совета женщин Ургенчского государственного педагогического института Н. Янгибаева выступила с докладом и поделилась мнениями о национальном опыте, практических подходах и эффективных механизмах укрепления семьи в Узбекистане.