FRANSIYANING PUATYE UNIVERSITETIDAGI O’ZBEKISTONLIK TALABALAR BILAN UCHRASHUV
Bugun UrDPI rektori F.Madraximova Erasmus+ dasturi bo’yicha hamkorlik uchun Fransiyaning Puatye universitetida bo’lib, universitetning xalqaro aloqalar departamenti rahbari Oliver Herault va Efi Lamprou bilan uchrashdi.
Uchrashuvda ikkala OTM o’rtasida akademik aloqalarni yo’lga qo’yish va Ispaniya universitetlari bilan rejalashtirilayotgan Erasmus+ dasturi doirasida Fransiyaning Puatye universiteti bilan ham hamkorlik aloqalarini kengaytirish muhokama qilindi. Puatye universiteti 1431-yilda tashkil etilgan bo’lib, u dunyoning QS World University Reytingida 1201-o’rinda turadi.
Shundan so’ng, rektor Feruza Madraximova ushbu universitetda tahsil olayotgan Vatandoshlarimiz - o’zbekistonlik talabalar bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida rektor talabalar bilan muloqot qilib, ularning o'z sohalari bo'yicha puxta bilim egallashlari va albatta O'zbekistonimiz ravnaqi uchun xizmat qiladigan yetuk kadrlar bo'lishlarida muvaffaqiyat tiladi.

ВСТРЕЧА СО СТУДЕНТАМИ ИЗ УЗБЕКИСТАНА В УНИВЕРСИТЕТЕ ПУАТЬЕ ВО ФРАНЦИИ
Сегодня ректор УрГПИ Ф. Мадрахимова посетила Университет Пуатье во Франции в рамках налаживания сотрудничества по программе Erasmus+ и провела встречу с руководителями департамента международных связей университета — Оливье Эро и Эфи Лампру.
В ходе встречи обсуждалось установление академического сотрудничества между двумя вузами, а также расширение партнёрских связей Университета Пуатье в рамках программы Erasmus+, реализуемой совместно с университетами Испании. Университет Пуатье был основан в 1431 году и занимает 1201-е место в рейтинге QS World University Rankings.
После официальной части ректор Феруза Мадрахимова встретилась с нашими соотечественниками — узбекистанскими студентами, обучающимися в данном университете. В ходе беседы ректор пожелала студентам крепких знаний в их направлениях и успехов на пути становления высококвалифицированными кадрами, которые будут служить развитию нашей Родины — Узбекистана.