URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA O'ZBEKISTON RESPUBLIKASI KONSTITUTSIYASI QABUL QILINGANLIGINING 33 YILLIGIGA BAG‘ISHLAB PROFESSOR-O‘QITUVCHILAR VA INSTITUT XODIMLARI O‘RTASIDA SHAXMAT, SHASHKA VA STOL TENNISI BO‘YICHA SPORT MUSOBAQALARI BO‘LIB O‘TDI.
Urganch davlat pedagogika institutida  O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi  qabul qilinganligining 33 yilligiga bag‘ishlab professor-o‘qituvchilar va institut xodimlari o‘rtasida shaxmat, shashka va stol tennisi bo‘yicha sport musobaqalari bo‘lib o‘tdi.
Tadbirning asosiy maqsadi — sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, jamoada hamjihatlikni kuchaytirish hamda Konstitutsiya kunini munosib nishonlashdan iborat bo‘ldi.

В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ ПРОШЛИ СПОРТИВНЫЕ СОРЕВНОВАНИЯ ПО ШАХМАТАМ, ШАШКАМ И НАСТОЛЬНОМУ ТЕННИСУ СРЕДИ ПРОФЕССОРСКО-ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКОГО СОСТАВА И СОТРУДНИКОВ ИНСТИТУТА, ПОСВЯЩЁННЫЕ 33-Й ГОДОВЩИНЕ ПРИНЯТИЯ КОНСТИТУЦИИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН.
В Ургенчском государственном педагогическом институте состоялись спортивные соревнования по шахматам, шашкам и настольному теннису среди профессорско-преподавательского состава и сотрудников института, посвящённые 33-й годовщине принятия Конституции Республики Узбекистан.
Основная цель мероприятия — продвижение здорового образа жизни, укрепление сплочённости коллектива и достойное празднование Дня Конституции.