UrDPIDA MARKAZIY OSIYODA INGLIZ TILINI O‘RGANISHNI JADALLASHTIRISH LOYIHASI DOIRASIDA SEMINAR-TRENINGLAR O‘TKAZILDI
UrDPIda Markaziy Osiyoda ingliz tilini o‘rganishni jadallashtirish loyihasi doirasida seminar-treninglar o‘tkazildi
Bugun Urganch davlat pedagogika institutida PRESETT Leadership Programme dasturi doirasida seminar-treninglar tashkil etildi. Tadbirda mahalliy konsultantlar Gulnora Nosirova, Dina Mamirboyeva, Nukus davlat universiteti o‘qituvchisi Bibi-Sanem Arzievalar, UrDU Xorijiy filologiya fakulteti dotsenti Feruza Masharipovalar ishtirok qildi.
Seminar-treninglar doirasida ingliz tilini o‘qitishda zamonaviy pedagogik yondashuvlar, yetakchilik ko‘nikmalarini rivojlantirish, ta’lim sifatini oshirishga qaratilgan innovatsion metodlar hamda xalqaro tajribalar bo‘yicha taqdimotlar o‘tkazildi.
Seminar-treninglarda institutimiz profesor-o‘qituvchilari bilan bir qatorda, Urganch davlat universiteti, RANCH texnologiyalar universiteti, Ma’mun universiteti va UrDU qoshidagi 2-son akademik litsey ingliz tili o‘qituvchilari ham qatnashdi.
O‘tkazilgan seminar-treninglar pedagog kadrlarning kasbiy salohiyatini oshirish, oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida tajriba almashish hamda Markaziy Osiyoda ingliz tilini o‘rganishni jadallashtirish loyihasi doirasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashga qaratilgan.

SEMINAR TRAININGS WERE HELD AT UrSPI WITHIN THE FRAMEWORK OF THE PROJECT AIMED AT INTENSIFYING THE STUDY OF THE ENGLISH LANGUAGE IN CENTRAL ASIA.
Seminar trainings were held at UrSPI within the framework of the project aimed at intensifying the study of the English language in Central Asia.
Today, Urganch State Pedagogical Institute hosted seminar trainings under the PRESETT Leadership Programme. The event was attended by local consultants Gulnora Nosirova and Dina Mamirboyeva, Bibi-Sanem Arzieva, a lecturer at Nukus State University, and Feruza Masharipova, Associate Professor at the Faculty of Foreign Philology of UrSU.
The seminar trainings featured presentations on modern pedagogical approaches to teaching English, development of leadership skills, innovative methods aimed at improving the quality of education, as well as international best practices.
Along with the institute’s faculty members, English language teachers from Urganch State University, RANCH University of Technology, Ma’mun University, and the Academic Lyceum No. 2 under UrSU also participated in the seminar trainings.
The seminars were aimed at enhancing the professional capacity of teaching staff, promoting experience exchange among higher education institutions, and further strengthening cooperation within the project to intensify English language learning in Central Asia.