UrDPIDA AHOLI VA QISHLOQ XO‘JALIGINI RO‘YXATGA OLISH TADBIRLARINI TASHKIL ETISHGA QARATILGAN O‘QUV-SEMINAR BO‘LIB O‘TDI
UrDPIda aholi va qishloq xo‘jaligini ro‘yxatga olish tadbirlarini tashkil etishga qaratilgan o‘quv-seminar bo‘lib o‘tdi
Seminar davomida ishtirokchilarga ro‘yxatga olish jarayonlarini samarali tashkil etish, raqamli texnologiyalardan foydalanish, axborot xavfsizligini ta’minlash hamda tashkiliy masalalar bo‘yicha atroflicha tushuntirishlar berildi.
Mazkur o‘quv-seminarda yoshlar bilan ishlash bo‘yicha mas’ullar, fakultet dekanlari va ularning o‘rinbosarlari, kafedra mudirlari, bo‘lim boshliqlari hamda institut xodimlari faol ishtirok etdilar. Mashg‘ulotlar Kadrlar bo‘limi hamda Raqamli ta’lim texnologiyalari markazi mutaxassislari tomonidan olib borildi.
Ma’lumot uchun, mazkur o‘quv-seminarlar 2026-yil 6–7-yanvar kunlari ham davom etadi. Barcha mas’ullarning faol ishtiroki muhim ahamiyat kasb etadi.

A training seminar aimed at organizing population and agricultural census activities was held at UrSPI.
During the seminar, participants received detailed explanations on the effective organization of census processes, the use of digital technologies, ensuring information security, and addressing organizational issues.
The seminar was actively attended by officials responsible for youth affairs, faculty deans and their deputies, heads of departments, division heads, and institute staff. The sessions were conducted by specialists from the Human Resources Department and the Center for Digital Education Technologies.
For information, the training seminars will continue on January 6–7, 2026. Active participation of all responsible persons is of great importance.