UrDPIDA PREZIDENT MUROJAATNOMASI MAZMUN-MOHIYATIGA BAG‘ISHLANGAN O‘QUV-SEMINARLARI TASHKIL ETILMOQDA
UrDPIda Prezident Murojaatnomasi mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan o‘quv-seminarlari tashkil etilmoqda
Urganch davlat pedagogika institutida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasining mazmun-mohiyatini keng targ‘ib qilish va amaliyotga tatbiq etish maqsadida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Xususan, institutda Murojaatnomada belgilab berilgan ustuvor yo‘nalishlar — ta’lim sifatini oshirish, ilm-fan va innovatsiyalarni rivojlantirish, yoshlar tarbiyasi hamda ma’naviy-ma’rifiy ishlarni yangi bosqichga olib chiqish, professor-o‘qituvchilarning jamiyatdagi o‘rni va mas’uliyatini kuchaytirish masalalariga bag‘ishlangan o‘quv-seminarlari tashkil etildi.
Mazkur tadbirlarda institutning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Umar Xo‘jamuratov hamda Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Diyorjon Abdullayevlar ishtirok etib, Prezident Murojaatnomasida belgilangan vazifalar yuzasidan atroflicha fikr bildirdilar.

TRAINING SEMINARS DEDICATED TO THE ESSENCE AND SIGNIFICANCE OF THE PRESIDENT’S ADDRESS ARE BEING ORGANIZED AT UrSPI.
Training seminars dedicated to the essence and significance of the President’s Address are being organized at UrSPI.
At Urganch State Pedagogical Institute, systematic efforts are underway to widely promote and implement in practice the Address of the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, delivered to the Oliy Majlis and the people of Uzbekistan.
In particular, the institute has organized training seminars focusing on the priority areas outlined in the Address, including improving the quality of education, developing science and innovation, enhancing youth upbringing and spiritual-enlightenment activities, and strengthening the role and responsibility of academic staff in society.
The events were attended by First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work Umar Khojamuratov and Vice-Rector for Research and Innovations Diyorjon Abdullayev, who provided detailed insights into the tasks set forth in the President’s Address.