UrDPIDA “14-YANVAR — VATAN HIMOYACHILARI KUNI” MUNOSABATI PROFESSOR-O‘QITUVCHILAR VA XODIMLAR O‘RTASIDA MINI FUTBOL MUSOBAQASI TASHKIL ETILDI
UrDPIda “14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni” munosabati professor-o‘qituvchilar va xodimlar o‘rtasida mini futbol musobaqasi tashkil etildi
Urganch davlat pedagogika instituti  Kasaba uyushma qoʻmitasi  va Sport klubining tashabbusi bilan “14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan mini futbol musobaqasi tashkil etildi. Mazkur musobaqada har bir fakultetdan 6 nafardan professor-o‘qituvchilardan iborat jamoalar ishtirok etdi.
Musobaqani Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Umar Xo‘jamuratov hamda Sport klub raisi oʻrinbosari Sanjar Muratovlar ochib berdilar.
Murosasiz va qiziqarli bahslar ostida kechgan musobaqa natijalariga koʻra quyidagi jamoalar gʻoliblikni qoʻlga kiritdi:

В УрГПИ В ЧЕСТЬ «14 ЯНВАРЯ — ДНЯ ЗАЩИТНИКОВ РОДИНЫ» БЫЛ ОРГАНИЗОВАН МИНИ-ФУТБОЛЬНЫЙ ТУРНИР СРЕДИ ПРОФЕССОРСКО-ПРЕПОДАВАТЕЛЬСКОГО СОСТАВА И СОТРУДНИКОВ.
В УрГПИ в честь «14 января — Дня защитников Родины» была организована мини-футбольная соревнование среди профессорско-преподавательского состава и сотрудников.
По инициативе профсоюзного комитета и спортивного клуба Ургенчского государственного педагогического института в связи с «14 января — Днём защитников Родины» был проведён мини-футбольный турнир. В соревнованиях приняли участие команды, состоящие из шести преподавателей от каждого факультета.
Турнир открыли первый проректор по делам молодёжи и духовно-просветительской работе Умар Ходжамуратов и заместитель председателя спортивного клуба Санжар Муратов.