O‘TGAN HAFTA DAVOMIDA URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTINING BARCHA PROREKTORLARI TOMONIDAN DAVLATIMIZ RAHBARINING MUROJAATNOMASI MAZMUN-MOHIYATI FAKULTETLAR KESIMIDA JAMOAGA TUSHUNTIRILIB BORILDI.
O‘tgan hafta davomida Urganch davlat pedagogika institutining barcha prorektorlari tomonidan Davlatimiz rahbarining Murojaatnomasi mazmun-mohiyati fakultetlar kesimida jamoaga  tushuntirilib borildi.
Uchrashuvlar jarayonida prorektorlar tomonidan Murojaatnomaning asosiy maqsad va vazifalari, belgilangan ustuvor yo‘nalishlar, ta’lim sifatini yanada oshirishga qaratilgan vazifalar batafsil izohlandi hamda tavsiyalar berildi.

В ТЕЧЕНИЕ ПРОШЕДШЕЙ НЕДЕЛИ ВСЕМИ ПРОРЕКТОРАМИ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ПО ФАКУЛЬТЕТАМ ПРОВОДИЛАСЬ РАЗЪЯСНИТЕЛЬНАЯ РАБОТА СРЕДИ КОЛЛЕКТИВА ПО СОДЕРЖАНИЮ И СУТИ ПОСЛАНИЯ ГЛАВЫ ГОСУДАРСТВА
В течение прошедшей недели всеми проректорами Ургенчского государственного педагогического института по факультетам проводилась разъяснительная работа среди коллектива по содержанию и сути Послания Главы государства.
В ходе встреч проректорами были подробно разъяснены основные цели и задачи Послания, обозначенные приоритетные направления, а также задачи, направленные на дальнейшее повышение качества образования, и даны соответствующие рекомендации.