UrDPIDA AHOLI VA QISHLOQ XO‘JALIGINI RO‘YXATGA OLISH TADBIRLARINI TASHKIL ETISHGA QARATILGAN O‘QUV-SEMINARLARI DAVOM ETMOQDA
UrDPIda aholi va qishloq xo‘jaligini ro‘yxatga olish tadbirlarini tashkil etishga qaratilgan o‘quv-seminarlari davom etmoqda
Seminar davomida ishtirokchilarga ro‘yxatga olish jarayonlarini samarali tashkil etish, raqamli texnologiyalardan foydalanish, axborot xavfsizligini ta’minlash hamda tashkiliy masalalar bo‘yicha atroflicha tushuntirishlar berildi.
Bugungi o‘quv-seminarlari Xodimlar bo‘limi boshlig‘i Shuxratbek Raximov, Registrator ofisi direktori Sirojbek Allanazarov, Xorazm viloyati statistika boshqarmasi mas'ul xodimlari Intizor Palvonova va Mehribon Ataboyevalar ishtirokida olib borilmoqda.

В УрГПИ ПРОДОЛЖАЮТСЯ УЧЕБНЫЕ СЕМИНАРЫ, НАПРАВЛЕННЫЕ НА ОРГАНИЗАЦИЮ МЕРОПРИЯТИЙ ПО ПЕРЕПИСИ НАСЕЛЕНИЯ И СЕЛЬСКОГО ХОЗЯЙСТВА.
УрГПИ продолжаются учебные семинары, направленные на организацию мероприятий по переписи населения и сельского хозяйства.
В ходе семинара участникам были даны подробные разъяснения по эффективной организации процессов переписи, использованию цифровых технологий, обеспечению информационной безопасности, а также по организационным вопросам.
Сегодняшние учебные семинары проходят с участием начальника отдела кадров Шухратбека Рахимова, директора Регистратор-офиса Сирожбека Алланазарова, а также ответственных сотрудников Управления статистики Хорезмской области — Интизоры Палвановой и Мехрибон Атабоевой.