UrDPI ma'sullari ishtirokida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi bo'yicha targ'ibot tadbirlari davom etmoqda
Yangiariq tumani “Boyot” mahallasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasi hamda “O‘zbekiston – 2030” strategiyasining mazmun-mohiyatini keng jamoatchilikka yetkazishga bag‘ishlangan targ‘ibot tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda tuman hokimi o‘rinbosari J.Ismoilov, Xorijiy filologiya kafedrasi katta o‘qituvchisi G.Eshchonova, Rus tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchisi R.Saburovlar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida so‘zga chiqqanlar Murojaatnomada belgilangan xalqchil islohotlar, “O‘zbekiston – 2030” strategiyasining ustuvor yo‘nalishlari, ta’lim va ijtimoiy sohalardagi tub yangilanishlarning ahamiyati haqida atroflicha ma’lumot berdilar.

С участием представителей УрГПИ продолжаются разъяснительные мероприятия по стратегии «Узбекистан – 2030»
В махалле «Бойот» Янгиарыкского района состоялось разъяснительное мероприятие, посвящённое доведению до широкой общественности содержания и сути Послания Президента Республики Узбекистан Олий Мажлису и народу Узбекистана, а также стратегии «Узбекистан – 2030».
В мероприятии приняли участие заместитель хокима района Ж. Исмоилов, старший преподаватель кафедры иностранной филологии Г. Эшчонова, а также преподаватель кафедры русского языка и литературы Р. Сабуров.
В ходе мероприятия выступающие подробно рассказали о народных реформах, обозначенных в Послании, приоритетных направлениях стратегии «Узбекистан – 2030», а также о значении коренных преобразований в сфере образования и социальной сфере.