UrDPI MA'SULLARI ISHTIROKIDA “O‘ZBEKISTON – 2030” STRATEGIYASI BO'YICHA TARG'IBOT TADBIRLARI DAVOM ETMOQDA
UrDPI ma'sullari ishtirokida “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi bo'yicha targ'ibot tadbirlari davom etmoqda
Hazorasp tumani hokimiyatida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasi hamda “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi mazmun-mohiyatini aholiga yetkazishga bag‘ishlangan targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda Hazorasp tuman hokimi M.Abdullayev, Urganch davlat pedagogika instituti Yoshlar bilan ishlash, ma'naviy va maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor U.Xo'jamuratov, tuman hokimining o‘rinbosari B.Sobirov, mudofaa ishlari bo'limi boshlig'i G'.Muxammadov, mahalla raislari, nuroniylar, keng jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.
Shuningdek, yana bir uchrashuv Yangiariq tumani hokimligida boʻlib oʻtdi. Unda Viloyat hokimining xotin-qizlar masalasi boʻyicha oʻrinbosari N.M.Qutlimurodova, Yangiariq tuman hokimi R.R.Jumaniyozov,  tuman hokimi o‘rinbosari A.U.Karimov, Respublika ma’naviyat va ma’rifat markazi Yangiariq tuman bo`linmasi rahbari I.Ortiqov, Urganch davlat pedagogika instituti Boshlang'ich ta'lim fakulteti dekani, dotsent D.Nafasov hamda Rus tili va adabiyoti kafedrasi oʻqituvchisi R.Saburov, mahalla nuroniylari va pofilaktika inspektorlari ishtirok etdi.
Uchrashuvlarda Murojaatnomada belgilangan ustuvor vazifalar, islohotlarning mazmuni va “O‘zbekiston – 2030” strategiyasining ahamiyati haqida so‘z yuritildi.

ПРИ УЧАСТИИ ОТВЕТСТВЕННЫХ ЛИЦ УРГЕНЧСКОГО ГОСУДАРСТВЕННОГО ПЕДАГОГИЧЕСКОГО ИНСТИТУТА ПРОДОЛЖАЮТСЯ ПРОПАГАНДИСТСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ ПО СТРАТЕГИИ «УЗБЕКИСТАН – 2030».
При участии ответственных лиц Ургенчского государственного педагогического института продолжаются пропагандистские мероприятия по стратегии «Узбекистан – 2030».
В хокимияте Хазараспского района состоялось агитационно-пропагандистское мероприятие, посвящённое доведению до населения содержания и сути Послания Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Олий Мажлису и народу Узбекистана, а также стратегии «Узбекистан – 2030».
В мероприятии приняли участие хоким Хазараспского района М. Абдуллаев, первый проректор по работе с молодёжью, духовно-нравственным и просветительским вопросам Ургенчского государственного педагогического института У. Ходжамуратов, заместитель хокима района Б. Собиров, начальник отдела по делам обороны Г. Мухаммадов, председатели махаллей, представители старшего поколения и широкой общественности.
Кроме того, ещё одна встреча прошла в хокимияте Янгиарыкского района. В ней приняли участие заместитель хокима области по вопросам женщин Н. М. Кутлимуродова, хоким Янгиарыкского района Р. Р. Джуманиёзов, заместитель хокима района А. У. Каримов, руководитель районного отделения Республиканского центра духовности и просвещения И. Ортиков, декан факультета начального образования Ургенчского государственного педагогического института, доцент Д. Нафасов, преподаватель кафедры русского языка и литературы Р. Сабуров, аксакалы махаллей и профилактические инспекторы.
На встречах обсуждались приоритетные задачи, определённые в Послании, суть проводимых реформ и значение стратегии «Узбекистан – 2030».