UrDPI TALABALARI “BIMO-2026” VA “BICHO-2026” XALQARO OLIMPIADALARIDA 6 TA BRONZA MEDALINI QO‘LGA KIRITDI
UrDPI talabalari “BIMO-2026” va “BICHO-2026” xalqaro olimpiadalarida 6 ta bronza medalini qo‘lga kiritdi
Joriy yilning 25–29-yanvar kunlari Buxoro davlat universitetida bo‘lib o‘tgan “BIMO-2026” (Bukhara International Mathematics Olympiad) hamda “BICHO-2026” xalqaro matematika va kimyo fan olimpiadalarida Urganch davlat pedagogika instituti talabalari munosib ishtirok etib, yuqori natijalarga erishdilar.
Nufuzli xalqaro musobaqa yakunlariga ko‘ra, UrDPI talabalari 6 ta bronza medalini qo‘lga kiritib, institutimiz nufuzini xalqaro miqyosda yana bir bor munosib namoyon etdilar.
Xususan, olimpiadaning individual bosqichida 3-o‘rinni egallab, quyidagi talabalarimiz bronza medali sohiblari bo‘lishdi:
Hayitboyeva Hayriniso — 2-bosqich, 241-guruh, matematika yo‘nalishi
Qurbonova Nilufar — 2-bosqich, 241-guruh, matematika yo‘nalishi
Yaqubova Muxlisa — 2-bosqich, 241-guruh, matematika yo‘nalishi
Iskandarov Ruslanbek — 3-bosqich, matematika va informatika yo‘nalishi
Yuldasheva Zulayxo — 2-bosqich, 241-guruh, kimyo yo‘nalishi
Masharipov Zafarbek — 1-bosqich, 251-guruh, kimyo yo‘nalishi
Jamoamiz nomidan g‘olib talabalarimizni samimiy tabriklab, kelgusidagi ilmiy va ijodiy faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

UrSPI STUDENTS WON 6 BRONZE MEDALS AT THE INTERNATIONAL OLYMPIADS “BIMO-2026” AND “BICHO-2026”.
From January 25 to 29 of this year, the international Olympiads “BIMO-2026” (Bukhara International Mathematics Olympiad) and “BICHO-2026” in mathematics and chemistry were held at Bukhara State University. Students of the Urganch State Pedagogical Institute took worthy part and achieved high results.
According to the results of these prestigious international competitions, UrSPI students won 6 bronze medals, once again demonstrating the institute’s reputation at the international level.
In particular, the following students became bronze medalists by taking 3rd place in the individual stage of the Olympiad:
• Hayitboyeva Hayriniso — 2nd year, Group 241, Mathematics
• Qurbonova Nilufar — 2nd year, Group 241, Mathematics
• Yaqubova Mukhlisa — 2nd year, Group 241, Mathematics
• Iskandarov Ruslanbek — 3rd year, Mathematics and Informatics
• Yuldasheva Zulaykho — 2nd year, Group 241, Chemistry
• Masharipov Zafarbek — 1st year, Group 251, Chemistry
On behalf of our team, we sincerely congratulate the winning students and wish them great success in their future academic and creative endeavors!