UrDPI TALABALARI “BIMO-2026” VA “BICHO-2026” XALQARO OLIMPIADALARIDA 6 TA BRONZA MEDALINI QO‘LGA KIRITDI
UrDPI talabalari “BIMO-2026” va “BICHO-2026” xalqaro olimpiadalarida 6 ta bronza medalini qo‘lga kiritdi
Joriy yilning 25–29-yanvar kunlari Buxoro davlat universitetida bo‘lib o‘tgan “BIMO-2026” (Bukhara International Mathematics Olympiad) hamda “BICHO-2026” xalqaro matematika va kimyo fan olimpiadalarida Urganch davlat pedagogika instituti talabalari munosib ishtirok etib, yuqori natijalarga erishdilar.
Nufuzli xalqaro musobaqa yakunlariga ko‘ra, UrDPI talabalari 6 ta bronza medalini qo‘lga kiritib, institutimiz nufuzini xalqaro miqyosda yana bir bor munosib namoyon etdilar.
Xususan, olimpiadaning individual bosqichida 3-o‘rinni egallab, quyidagi talabalarimiz bronza medali sohiblari bo‘lishdi:
Hayitboyeva Hayriniso — 2-bosqich, 241-guruh, matematika yo‘nalishi
Qurbonova Nilufar — 2-bosqich, 241-guruh, matematika yo‘nalishi
Yaqubova Muxlisa — 2-bosqich, 241-guruh, matematika yo‘nalishi
Iskandarov Ruslanbek — 3-bosqich, matematika va informatika yo‘nalishi
Yuldasheva Zulayxo — 2-bosqich, 241-guruh, kimyo yo‘nalishi
Masharipov Zafarbek — 1-bosqich, 251-guruh, kimyo yo‘nalishi
Jamoamiz nomidan g‘olib talabalarimizni samimiy tabriklab, kelgusidagi ilmiy va ijodiy faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilaymiz!

СТУДЕНТЫ УрГПИ ЗАВОЕВАЛИ 6 БРОНЗОВЫХ МЕДАЛЕЙ НА МЕЖДУНАРОДНЫХ ОЛИМПИАДАХ «BIMO-2026» И «BICHO-2026».
Студенты УрГПИ завоевали 6 бронзовых медалей на международных олимпиадах «BIMO-2026» и «BICHO-2026».
25–29 января текущего года в Бухарском государственном университете состоялись международные олимпиады «BIMO-2026» (Bukhara International Mathematics Olympiad), а также «BICHO-2026» по математике и химии. Студенты Ургенчского государственного педагогического института приняли в них достойное участие и показали высокие результаты.
По итогам престижных международных соревнований студенты УрГПИ завоевали 6 бронзовых медалей, тем самым вновь достойно представив престиж нашего института на международном уровне.
В частности, в индивидуальном этапе олимпиады, заняв 3-е место, бронзовыми призёрами стали следующие студенты:
• Хайитбоева Хайринисо — 2 курс, группа 241, направление «Математика»
• Курбонова Нилуфар — 2 курс, группа 241, направление «Математика»
• Якубова Мухлиса — 2 курс, группа 241, направление «Математика»
• Искандаров Русланбек — 3 курс, направление «Математика и информатика»
• Юлдашева Зулайхо — 2 курс, группа 241, направление «Химия»
• Машарипов Зафарбек — 1 курс, группа 251, направление «Химия»
От имени нашей команды сердечно поздравляем победителей и желаем им больших успехов в дальнейшей научной и творческой деятельности!