Urganch davlat pedagogika institutida xalqaro hamkorlik aloqalari doirasida xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan samarali hamkorlik yo‘lga qo‘yilgan. Ushbu hamkorliklar asosida institut talabalari uchun xorijiy professor-o‘qituvchilar tomonidan o‘quv mashg‘ulotlari tashkil etilmoqda.
Xususan, Pedagogika va psixologiya kafedrasida pedagogika ta’lim yo‘nalishi talabalari uchun Ozarbayjon Respublikasi Fan va ta’lim vazirligi mas’ul xodimi Ayten Qarayeva tomonidan “Inklyuziv ta’lim va gospital pedagogika” fanidan amaliy dars mashg‘ulotlari olib borilmoqda.
Mashg‘ulotlar jarayonida inklyuziv ta’limda qo‘llanilayotgan zamonaviy metodlar, innovatsion pedagogik texnologiyalar bo‘yicha muhim ma’lumotlar berilib, darslar talabalar tomonidan katta qiziqish bilan qabul qilinmoqda.

AN AZERBAIJANI PROFESSOR IS DELIVERING LECTURES TO THE STUDENTS OF UrSPI.
Within the framework of international cooperation, UrSPI has established effective partnerships with foreign higher education institutions. As part of this collaboration, classes for the institute’s students are being organized and conducted by foreign professors and lecturers.
In particular, at the Department of Pedagogy and Psychology, practical classes in the subject “Inclusive Education and Hospital Pedagogy” are being conducted for students majoring in Pedagogy by Ayten Karayeva, a responsible officer of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
During the sessions, important information is provided on modern methods used in inclusive education and innovative pedagogical technologies. The classes are being received with great interest by the students.