UrDPI DOTSENTI XORIJDA O‘ZBEK TILIDAN DARS BERMOQDA
Urganch davlat pedagogika instituti Filologiya fakulteti O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti.v.b., filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) Jammatova Maqsuda 2025/2026-o‘quv yilida Ozarbayjon Respublikasining Boku Slavyan universitetida Markaziy Osiyo mamlakatlari mintaqaviy tadqiqotlari mutaxassisligi bo‘yicha 1-kurs talabalariga “O‘zbek tili” fanidan dars mashg‘ulotlarini olib bormoqda.
Darslar davomida talabalar o‘zbek tilining fonetikasi, grammatikasi, leksikasi hamda milliy madaniyatga oid bilimlarni o‘zlashtirmoqda.

AN ASSOCIATE PROFESSOR OF UrSPI IS TEACHING THE UZBEK LANGUAGE ABROAD.
Maqsuda Jammatova, Acting Associate Professor of the Department of Uzbek Language and Literature at the Faculty of Philology of the Urganch State Pedagogical Institute, PhD in Philology, is teaching the course “Uzbek Language” to first-year students majoring in Central Asian Regional Studies at Baku Slavic University (Republic of Azerbaijan) during the 2025/2026 academic year.
During the classes, students study the phonetics, grammar, and vocabulary of the Uzbek language, as well as aspects of national culture.