UrDPI DOTSENTI XORIJDA O‘ZBEK TILIDAN DARS BERMOQDA
Urganch davlat pedagogika instituti Filologiya fakulteti O‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti.v.b., filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) Jammatova Maqsuda 2025/2026-o‘quv yilida Ozarbayjon Respublikasining Boku Slavyan universitetida Markaziy Osiyo mamlakatlari mintaqaviy tadqiqotlari mutaxassisligi bo‘yicha 1-kurs talabalariga “O‘zbek tili” fanidan dars mashg‘ulotlarini olib bormoqda.
Darslar davomida talabalar o‘zbek tilining fonetikasi, grammatikasi, leksikasi hamda milliy madaniyatga oid bilimlarni o‘zlashtirmoqda.

ДОЦЕНТ УрГПИ ЗА РУБЕЖОМ ПРЕПОДАЁТ УЗБЕКСКИЙ ЯЗЫК.
Исполняющая обязанности доцента кафедры узбекского языка и литературы Филологического факультета Ургенчский государственный педагогический институт, доктор философии по филологии (PhD) Жамматова Махсуда в 2025/2026 учебном году ведёт занятия по предмету «Узбекский язык» для студентов 1-го курса по специальности «Региональные исследования стран Центральной Азии» в Бакинский славянский университет (Азербайджанская Республика).
В ходе занятий студенты осваивают фонетику, грамматику и лексику узбекского языка, а также знания, связанные с национальной культурой.