Hokimning “Yoshlar kuni”dagi dastlabki uchrashuvi UrDPI talabalari bilan o’tkazildi
Bugun, haftaning payshanba kuni “Yoshlar kuni” doirasida Xorazm viloyati hokimi Jo‘rabek Raximovning dastlabki uchrashuvi Urganch davlat pedagogika instituti talabalari bilan o‘tkazildi.
Hokim yoshlar uchun yaratilayotgan yangi imkoniyatlar, imtiyozlar haqida batafsil ma’lumot berdi, uchrashuv qatnashchilarining taklif va tashabbuslarini tinglab, qo‘llab-quvvatladi hamda amaliy yordam berish chora-tadbirlari belgilandi.
Ma’lumot uchun, 24-fevral kuni hurmatli Prezidentimiz yoshlar bilan uchrashuvida mamlakatimizda har haftaning payshanba kuni vazirlik, idora va hokimliklarda “Yoshlar kuni” bo‘lishini e’lon qilgan edi.

Первая встреча губернатора с молодежью в рамках «Дня молодежи» состоялась
Сегодня, в четверг, в рамках «Дня молодежи» состоялась первая встреча губернатора Хорезмской области Джурабека Рахимова с молодежью Ургенчского государственного педагогического института.
Губернатор подробно рассказал о новых возможностях и преимуществах, создаваемых для молодежи, выслушал и поддержал предложения и инициативы участников встречи, а также определил меры по оказанию практической помощи.
Для информации: 24 февраля во время встречи с молодежью наш уважаемый Президент объявил, что «День молодежи» будет проводиться в министерствах, ведомствах и хокимиятах нашей страны каждый четверг.