Xabaringiz bor, V.N. Tatishev nomidagi Astraxan davlat universiteti rektori  K.A.Markelov va Urganch davlat pedagogika instituti rektori v.v.b. J.R.Yarmetov tomonidan hamkorlik shartnomasi imzolangan edi.
Tomonlar o‘rtasida o‘zaro manfaatli sohalarda hamkorlikni yo‘lga qo‘yish mazkur memorandumning asosiy maqsadi hisoblanib, hamkorlik natijasi o‘laroq hozirda Urganch davlat pedagogika instituti Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i Xudaybergan Bekchanov hamda O‘quv-uslubiy bo‘limi boshlig‘i Xasanboy Siddiqovlar Astraxanda xizmat safarida bo‘lib, “Kasbiy-2023” xalqaro konferensiyada ishtirok qilmoqdalar.
“Kasbiy-2023” xalqaro konferensiyasi bir qancha seminarlarni o‘z ichiga qamrab olgan bo‘lib, hozirda forum a’zolari “Kaspiy mintaqasini barqaror rivojlantirishning yangi imkoniyatlari va ustuvor yo‘nalishlari" xalqaro seminarida ishtirok etmoqdalar.
Xalqaro konferensiya doirasida Kasbiy bo‘yi mamlakatlaridan ikki yuzdan ortiq oliygoh olimlari ishtirok qilmoqda hamda konferensiya 29-31-may kunlari bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Ta’kidlash lozimki, hamkorlikning turli shakllarini yo‘lga qo‘yish orqali tomonlarning aloqalarini yanada rivojlantirish, kengaytirish va mustahkamlash nazarda tutilmoqda.

REPRESENTATIVES OF URGENCH STATE PEDAGOGICAL INSTITUTE TO PARTICIPATE IN THE "CASPIAN-2023" INTERNATIONAL CONFERENCE AT ASTRAKHAN STATE UNIVERSITY NAMED AFTER V.N. TATISHEV
You may have heard that a cooperation agreement was signed between K.A. Markelov, the rector of Astrakhan State University named after V.N. Tatishev, and J.R. Yarmetov, the rector of Urgench State Pedagogical Institute.
As a result of this memorandum, representatives from Urgench State Pedagogical Institute's Department of Educational Quality Control, headed by Khudaybergan Bekchanov, and the Department of Teaching Methodology, headed by Khasanboy Siddiqov, are currently on a service trip in Astrakhan and participating in the "New Opportunities and Priority Directions for Sustainable Development of the Caspian Region" international seminar at the "Kasbiy-2023" international conference.
The "Kasbiy-2023" international conference includes several seminars, and forum members are currently participating in the "New Opportunities and Priority Directions for Sustainable Development of the Caspian Region" international seminar.
More than two hundred leading scientists from Caspian countries are participating in the international conference, which is scheduled to take place from May 29 to 31.
It should be emphasized that through various forms of cooperation, efforts are being made to further develop, expand, and strengthen the relationships between both higher education institutions.