URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA “TEXNOLOGIK TA’LIM YO‘NALISHI MUTAXASSISLIK FANLARINI O‘QITISHDA ZAMONAVIY YONDASHUVLAR: DOLZARB MASALALAR, MUAMMO VA YECHIMLAR” MAVZUSIDA RESPUBLIKA ILMIY KONFERENSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Urganch davlat pedagogika institutida “Texnologik ta’lim yo‘nalishi mutaxassislik fanlarini o‘qitishda zamonaviy yondashuvlar: dolzarb masalalar, muammo va yechimlar” mavzusida respublika ilmiy konferensiyasi bo‘lib o‘tdi
Mazkur anjumanni Urganch davlat pedagogika instituti rektori, professor Feruza Madraximova ochib berdi. Konferensiyada Qoraqalpoq davlat universiteti, Buxoro davlat pedagogika instituti, ISFT instituti, Urganch innovatsion universiteti hamda respublikamizning bir qator oliy ta’lim muassasidan professor-o‘qituvchilar, doktorantlar va mustaqil izlanuvchilar onlayn va oflayn tarzda ishtirok qildilar.

В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ СОСТОЯЛАСЬ РЕСПУБЛИКАНСКАЯ НАУЧНАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ НА ТЕМУ «СОВРЕМЕННЫЕ ПОДХОДЫ К ПРЕПОДАВАНИЮ СПЕЦИАЛЬНЫХ ДИСЦИПЛИН НАПРАВЛЕНИЯ ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО ОБРАЗОВАНИЯ: АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ, ПРОБЛЕМЫ И РЕШЕНИЯ».
В Ургенчском государственном педагогическом институте состоялась республиканская научная конференция на тему «Современные подходы к преподаванию специальных дисциплин направления технологического образования: актуальные вопросы, проблемы и решения».
Данное мероприятие открыла ректор Ургенчского государственного педагогического института, профессор Feruza Madraximova. В конференции приняли участие профессорско-преподавательский состав, докторанты и независимые исследователи из Karakalpak State University, Bukhara State Pedagogical Institute, ISFT Institute, Urganch Innovation University, а также ряда других высших учебных заведений республики. Участники присоединились к конференции как в онлайн, так и в офлайн формате.